MediaTek prezentuje kolejny procesor stworzony z myślą o średniakach. Poznajcie Dimensity 800U!

MediaTek prezentuje kolejny procesor stworzony z myślą o średniakach. Poznajcie Dimensity 800U!

Seria procesorów MediaTeka o nazwie Dimensity wydaje się czymś naprawdę ciekawym. Wprawdzie do tej pory smartfony korzystające z tych jednostek tajwańskiego producenta były dostępne jedynie w Azji, ale w bliżej nieokreślonej przyszłości powinny trafić także na rynek globalny. MediaTek nie zwalnia jednak tempa i prezentuje światu kolejną nowość!

MediaTek Dimensity 800U

Nowy procesor MediaTeka został wykonany w 7 nm procesie technologicznym firmy TSMC. Dimensity 800U składa się z dwóch rdzeni Cortex-A76 o taktowaniu do 2,4 GHz oraz sześciu Cortex-A55 o tatkowaniu do 2,0 GHz. Dodajmy do tego grafikę Mali-G57 i otrzymamy coś, co może nie jest demonem prędkości, ale jednocześnie powinno zaoferować wydajność, która w pełni sprosta oczekiwaniom większości przeciętnych użytkowników. Nowość MediaTeka może obsługiwać maksymalnie 12 GB RAM-u LPDDR4x, a na pliki użytkownika przeznaczona może zostać pamięć UFS 2.1 lub 2.2.

MediaTek prezentuje kolejny procesor stworzony z myślą o średniakach. Poznajcie Dimensity 800U!

Oczywiście nie mogło zabraknąć także zintegrowanego modemu 5G. Tajwański producent chwali się także rozwiązaniem UltraSave, które w pełni automatyczny sposób dobiera ustawienia sieciowe tak, aby zagwarantować nam maksymalną prędkość transmisji danych przy jednoczesnym jak najmniejszym zużyciu energii. Smartfony wyposażone w Dimensity 800U mogą otrzymać ekrany o rozdzielczości FullHD+ oraz odświeżaniu na poziomie 120 Hz. Nie zabrakło także wsparcia dla aparatów do 64 Mpix, Bluetooth 5.1 czy optymalizacji HDR mającej zapewnić jeszcze lepsze wrażenia z oglądania filmów na ekranie telefonu.

Zobacz także: Smartfony z procesorami MediaTeka z serii Dimensity trafią także na rynek globalny

Według MediaTeka Dimensity 800U oferuje o 11% lepszą wydajność rdzeni oraz o 28% lepszą wydajność karty graficznej niż w przypadku modelu Dimensity 720, który miał swoją premierę w zeszłym miesiącu. Na tę chwilę nie wiemy, który z producentów jako pierwszy wykorzysta nowość tajwańskiej firmy. Niemniej jednak na rynek trafia taki ogrom smartfonów, że myślę, że już niedługo zobaczymy pierwszy sprzęt pracujący pod kontrolą Dimensity 800U!

Co myślicie o nowym procesorze MediaTeka? Czekacie na premierę smartfonów z jednostkami z serii Dimensity także na Starym Kontynencie, a w tym i w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!