Pierwsze informacje o Qualcomm Snapdragonie 768G pojawiają się w sieci!

Pierwsze informacje o Qualcomm Snapdragonie 768G pojawiają się w sieci!

Informacje na temat Redmi K30 5G Extreme Edition zdradziły nam, że Qualcomm pracuje nad zupełnie nowym procesorem mobilnym. Wprawdzie jednostka ta nie została jeszcze zaprezentowana światu, ale Snapdragon 768G najprawdopodobniej zadebiutuje wraz z nowym smartfonem submarki Xiaomi. Co wiemy o nowym procesorze amerykańskiego producenta?

Qualcomm Snapdragon 768G

Oczywiście informacje na temat nowej jednostki Qualcomma nie pochodzą od samego producenta, a co za tym idzie musimy traktować je z lekkim przymrużeniem oka. Niemniej jednak już wcześniej mówiono, że Snapdragon 768G będzie niczym innym jak ulepszoną wersją Snapdragona 765G i tak naprawdę plotki te teraz się potwierdzają. Tym samym nadchodząca nowość będzie wyposażona w zintegrowany modem 5G pozwalający na łączność z sieciami nowej generacji. Cieszy mnie to, że producenci robią wszystko, aby nowe modemy otrzymywały nie tylko flagowce, ale także zdecydowanie tańsze średniaki.

Pierwsze informacje o Qualcomm Snapdragonie 768G pojawiają się w sieci!

Qualcomm Snapdragon 768G ma otrzymać w sumie osiem rdzeni. Jeden z nich ma być taktowany częstotliwością 2,8 GHz, kolejny 2,4 GHz, a pozostałe sześć 1,8 GHz. Tym samym najprawdopodobniej otrzymamy jednostkę o lepszej wydajności niż Snapdragon 765G, ale jednocześnie nie będzie to jakakolwiek rewolucja, a jedynie ewolucja. Nowy procesor Qualcomma otrzyma dokładnie tą samą grafikę co SD 765G, ale będzie ona taktowana częstotliwością 750 MHz zamiast 625 MHz.

Zobacz także: Redmi K30 5G Extreme Edition zadebiutuje już 11 maja

Cała reszta specyfikacji Snapdragona 768G pozostaje tajemnicą. I bardzo możliwe, że szczegółów nie poznamy nawet podczas konferencji submarki Xiaomi, na której zobaczymy Redmi K30 5G Extreme Edition. Najprawdopodobniej Qualcomm przygotuje własną konferencję, która odbędzie się jakiś czas później i dopiero na niej ujawni wszystkie informacje na temat swojego nowego procesora mobilnego. Bardzo możliwe, że wydarzenie to odbędzie się jeszcze w maju tego roku. Czym amerykański producent czymś jeszcze nas zaskoczy? Czas pokaże, ale miejmy nadzieję, że tak właśnie się stanie!

Co myślicie o Qualcomm Snapdragonie 768G? Czekacie na pierwsze smartfony z tą jednostką? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!