Meizu 16s, Meizu 16s Plus oraz Meizu 16T dostaną Snapdragona 855

meizu 16th
Meizu 16

W sieci pojawia się coraz to więcej informacji na temat nowych urządzeń Meizu. Wszystko za sprawą portalu Weibo i przedstawicieli producenta z Państwa Środka, którzy chętnie dzielą się danymi dotyczącymi specyfikacji nadchodzących urządzeń.

Trzy czy cztery urządzenia z Snapdragonem 855?

Zaledwie dwa dni temu pisaliśmy o gamingowych Meizu 16G, który zostanie wyposażony w Qualcomm Snapdragona 855, a teraz na Weibo pojawiły się informacje dotyczące trzech innych telefonów z topową jednostką amerykańskiego producenta. Modele Meizu 16s, 16s Plus oraz 16T mają być prawdziwymi flagowcami, które nawiążą realną walkę z konkurencją. Najprawdopodobniej Meizu 16T jest niczym innym jak opisywanym gamingowym smartfonem. Chiński producent tłumaczy literę “T” jako skrót od słowa turbo, a to ma świadczyć o tym, że urządzenie to będzie jeszcze wydajniejsze niż topowe telefony innych firm. Tym samym miałby to być idealny smartfon do gier mobilnych. I tak naprawdę nadal nie możemy być pewni czy urządzenie to zostanie zaprezentowane światu jako Meizu 16G czy 16T. W sieci pojawiły się także przewidywane ceny gamingowego telefonu chińskiego producenta. Ta ma wynieść w Europie około 259-324 euro (ok. 1110 – 1390 zł). Jeśli firma z Państwa Środka nie zmieni tej ceny to możemy otrzymać model cieszący się podobną popularnością co Pocophone F1.

Meizu 16s, Meizu 16s Plus oraz Meizu 16T dostaną Snapdragona 855

Zobacz też: Meizu 16th pokazuje, że marka jeszcze może wrócić

Skupmy się jednak na Meizu 16s i Meizu 16s Plus, bo to one będą tegorocznymi flagowcami firmy z Państwa Środka. Mniejsze z urządzeń ma otrzymać okres o przekątnej 6,2 cala, a wersja Plus 6,5-calowy wyświetlacz. W obu przypadkach za wydajność odpowiadać będzie Qualcomm Snapdragon 855 czyli najwydajniejsza jednostka mobilna dostępna na rynku. Zhang Huang ujawnił także prawdopodobną cenę urządzenia. Nowe flagowce Meizu mają być o 500 juanów droższe (ok. 280 zł) niż zeszłoroczne topowe smartfony. Wszystkie trzy modele zadebiutują już niedługo. Wraz z ich premierą mamy zobaczyć Flyme 8, nad którym chiński producent już pracuje.

Meizu 16s, Meizu 16s Plus oraz Meizu 16T dostaną Snapdragona 855

Czekacie na nowości firmy Meizu? Który z modeli będzie waszym zdaniem najciekawszy? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!