Meizu 16s Pro zdobył w AnTuTu ponad 460000 punktów

Meizu 16s Pro zdobył w AnTuTu ponad 460000 punktów

Wczoraj firma Meizu rozesłała do największych portali technologicznych w Chinach zaproszenie na premierę modelu oznaczonego jako 16s Pro. Zaproszenie to zawierało także grafikę przedstawiającą nam rzeczywisty wygląd frontu urządzenia. co więcej smartfon ten został odnaleziony w AnTuTu!

Meizu 16s Pro nowym królem AnTuTu?

Nadchodzący flagowiec producenta z Państwa Środka w teście benchmarkowym zdobył aż 464 411 punktów. Oczywiście to tylko cyferki, które nie muszą przekładać się na rzeczywistą pracę urządzenia. Jednocześnie wynik ten robi wrażenie i jeśli po premierze Meizu 16s Pro rzeczywiście będzie w stanie powtórzyć to w AnTuTu to bez wątpienia zostanie nowym królem tej aplikacji benchmarkowej. Co ciekawe ponad 460 000 punktów osiągnęła wersja wyposażona tylko w 6 GB RAM-u, a bez wątpienia na rynku pojawią się także konfiguracje z 8 GB lub nawet 12 GB RAM-u.

Meizu 16s Pro zdobył w AnTuTu ponad 460000 punktów

Za wydajność odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 855 Plus. Jednostka ta jest aktualnie najmocniejszym procesorem w androidowym świecie, ale pierwsze smartfony korzystające z niej dopiero trafiają na rynek i ciężko powiedzieć jak działa w rzeczywistości. Na froncie Meizu 16s Pro znajdziemy ekran OLED o nieznanej przekątnej, rozdzielczości FullHD+ (2232 x 1080 pikseli) oraz odświeżaniu na poziomie 90 Hz lub nawet 120 Hz. Dużej poprawie mają ulec także aparaty. Zdjęcia typu selfie będą wykonywane przy pomocy 20 Mpix oczka umiejscowionego nad wyświetlaczem, a głównym aparatem tylnym będzie 48 Mpix Sony IMX586.

Zobacz także: Gorsze chwile dopadają Meizu. Chiński producent zwalnia pracowników i zamyka sklepy

I z jednej strony muszę przyznać, że Meizu 16s Pro zapowiada się naprawdę ciekawie. Z drugiej jednak, co powtórzę po raz kolejny, bardzo obawiam się tego jak będzie działało Flyme OS 8. Mam wrażenie, że chiński producent zupełnie nie słucha głosów fanów marki i użytkowników, którzy nieustannie skarżą się na nakładkę. Nadal nie rozumiem z jakiego powodu Meizu nie wykorzysta po prostu czystego Androida w wersji globalnej swoich urządzeń. Bez wątpienia to sprawiłoby, że zdecydowanie większa ilość potencjalnych klientów zwróciłaby wzrok w stronę smartfonów tego producenta.

Co myślicie o specyfikacji i wyglądzie frontu Meizu 16s Pro? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!