Meizu 17 5G zostanie zaprezentowany już w kwietniu!

Meizu 17 5G zostanie zaprezentowany już w kwietniu!

Meizu od dłuższego czasu zapowiadało premierę swojego flagowca. Do tej pory jednak data premiery pozostawała tajemnicą. Wprawdzie chiński producent nadal nie postanowił odkryć wszystkich kart, ale poinformował świat, że konferencja, na której oficjalnie zobaczymy nadchodzącą wielkimi krokami nowość odbędzie się już w kwietniu!

Meizu 17 5G

Post dotyczący premiery flagowca producenta z Państwa Środka został opublikowany oczywiście w serwisie Weibo. Co ciekawe Meizu przygotowało także plakat mający już teraz zapowiadać premierę nadchodzącej nowości. Tak naprawdę największym zaskoczeniem jest fakt, że w ekranie nie znajdziemy żadnych dziur czy wcięć. Oczywiście już wcześniej chiński producent prezentował światu swoje flagowce z przednim aparatem umiejscowionym w krawędzi górnej nad wyświetlaczem, ale dotychczasowe rendery mówiły, że w tym roku sytuacja się zmieni. I najprawdopodobniej rendery te okażą się jedynie plotką i nie będą mieć jakiegokolwiek odzwierciedlenia w rzeczywistości. Oczywiście już pojawiły się nowe grafiki, które opierają się na plakacie opublikowanym przez Meizu.

Meizu 17 5G zostanie zaprezentowany już w kwietniu!

Co ze specyfikacją? Za wydajność bez wątpienia odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 865. Nie zabraknie także zintegrowanego modemu 5G, który pozwoli na łączność z sieciami nowej generacji. Topowa jednostka w androidowym świecie powinna być wspierana przez minimum 8 GB RAM-u LPDDR5, ale zapewne na rynku pojawi się także wariant z 12 GB RAM-u. Na pliki użytkownika natomiast najprawdopodobniej będzie przeznaczone przynajmniej 128 GB pamięci wewnętrznej. Na froncie ma zostać umiejscowiony ekran OLED o odświeżaniu na poziomie 90 Hz.

Zobacz także: To już pewne – Huawei P40 oraz P40 Pro trafią na rynek z modemem 5G

Nie powinno zabraknąć także sporej baterii, która ma wspierać szybkie ładowanie o mocy 24 W. Całość będzie działać na Androidzie 10 wraz z nakładką FlymeOS. Ciężko powiedzieć czy smartfon ten trafi także na rynek w wersji globalnej. Jeśli doczekamy się premiery na Starym Kontynencie to liczę na to, że tym razem producent z Państwa Środka zadba o to, aby globalna wersje nakładki była dopracowana do perfekcji. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Czekacie na premierę Meizu 17? Czego oczekujecie po tym urządzeniu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!