Meizu wyjaśnia dlaczego nie zaprezentuje telefonu z 5G w przyszłym roku

Meizu wyjaśnia dlaczego nie zaprezentuje telefonu z 5G w przyszłym roku

Technologia 5G staje się rzeczywistością. Użytkownicy na całym świecie chcą szybszej transmisji danych, a firmy starają się zrobić wszystko by jak najszybciej wprowadzić ją w jak najwięcej miejsc. Fani Meizu będą musieli jednak na 5G poczekać trochę dłużej.

Rok 2019 rokiem 5G

Testy sieci 5G trwają. Co więcej firmy Orange Polska i Huawei przeprowadziły już pierwsze próby w Gliwicach, a wyniki były znacznie lepsze niż oczekiwano. To jest jasnym sygnałem, że przyszły rok będzie rokiem 5G. Oczywiście aby korzystać z tej technologii będziemy musieli posiadać urządzenie, które ją obsługuje. I tutaj pojawia się firma Qualcomm. Amerykański gigant zapowiedział już modemy 5G dla swoich nowych procesorów mobilnych, które mają trafić do smartfonów takich producentów jak ASUS, Xiaomi, OnePlus, OPPO, Vivo, HDM, HTC, Sony, Sharp, LG czy Motorola. Co ciekawe na liście nie pojawiło się Meizu. Do tej pory wiele fanów marki uważało, że chiński producent wykorzysta technologię 5G w swoich nadchodzących urządzeniach. Nic bardziej mylnego.

Meizu wyjaśnia dlaczego nie zaprezentuje telefonu z 5G w przyszłym roku

Nowości nie dla Meizu

Tegoroczne modele z portfolio Meizu możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Meizu 16, flagowiec chińskiego producenta, trafił niedawno do Polski i cieszy się całkiem niezłą popularnością na naszym rynku. Nic więc dziwnego, że użytkownicy oczekiwali że przyszły rok przyniesie nam smartfony tego producenta wyposażone w technologię 5G. Huang Zhang, aktualny dyrektor Meizu, otrzymał od jednego z fanów pytanie o to, dlaczego producenta z Państwa Środka nie ma na liście opublikowanej przez Qualcomma.

meizu-16
Meizu 16th

Niestety, ale Huang Zhang potwierdził najczarniejszy scenariusz – chińska firma nie planuje zaprezentować smartfona z 5G w 2019 roku. Dlaczego? Według CEO Meizu jest to nadal nie do końca dopracowana technologia, a co za tym idzie nie warto tworzyć czegoś co nie będzie działać w pełni sprawnie. Decyzja ta sprawi jednak, że chiński producent po raz kolejny zostanie w tyle za konkurencją. Zasięg sieci 5G będzie rosnąć z miesiąca na miesiąc, a co za tym idzie użytkownicy będą chcieć korzystać z tego rozwiązania. Tym samym wybiorą oni smartfony konkurencji zamiast sięgnąć po coś z portfolio Meizu. Jak to odbije się na pozycji producenta z Państwa Środka na rynku mobilnym? Tego dowiemy się po pierwszych wynikach sprzedaży.

Co myślicie o sieci 5G? Czekacie na wprowadzenie technologii tej do naszego kraju? Czy, waszym zdaniem, decyzja Meizu jest dobra? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!