Messenger umożliwi nam zarządzanie wszystkimi połączeniami w jednym miejscu

messenger
Messenger logo

Meta wprowadzi aktualizację dla Messengera, która w znacznym stopniu ułatwi nam zarządzanie wszystkimi połączeniami wykonywanymi za pomocą tej aplikacji.

300 milionów rozmów dziennie

Mija już 8 lat, odkąd Meta wprowadziła Messengera, jako główną apkę do komunikacji ze znajomymi na portalu Facebook. Większość z nas zdążyła się do tego przyzwyczaić, chociaż nie było to takie łatwe. Wymaga to od użytkowników pobrania dodatkowej aplikacji, ale na dłuższą metę, przyniosło to bardzo wymierne korzyści. W 2015 roku pojawiły się wideo rozmowy, a także międzyplatformowa integracja z Instagramem, co pozwoliło na wysyłanie wiadomości do znajomych niezależnie od tego, na której z nich aktualnie przebywają. Pozwoliło to na wzrost komunikacji o 40 procent w porównaniu z 2020 rokiem, co przekłada się na oszałamiające 300 milionów rozmów dziennie. Teraz będzie jeszcze łatwiej nimi zarządzać.

Messenger umożliwi nam zarządzanie wszystkimi połączeniami w jednym miejscu
Źródło: Meta

Wszystko w jednym miejscu

Messenger do tej pory był nieco chaotyczny w kontekście zarządzania połączeniami. Odszukanie konkretnych rozmów wymagało od nas wiedzy z kim i kiedy rozmawialiśmy i przescrollowania historii konwersacji, jeśli chcieliśmy sprawdzić, kiedy dokładnie nawiązaliśmy rozmowę z konkretnymi osobami. Nowa aktualizacja ma nam ułatwić zarządzenie nimi, przybierając coś na kształt klasycznego wyglądu historii połączeń z telefonów. Użytkownicy iOS i Androida będą mieli dostęp do listy, na której znajdą się wszystkie wykonane i odebrane rozmowy, wraz z informacją o czasie ich trwania, godzinie i dacie. W tym samym miejscu otrzymamy możliwość rozpoczęcia nowej rozmowy, a także utworzenia czatu grupowego. Nowa aktualizacja ma spory potencjał, szczególnie dla osób, które wykorzystują Messengera do komunikacji w pracy i na uczelni. Nowa funkcja jest już dostępna dla niektórych użytkowników i w najbliższym czasie pojawi się także dla całej reszty.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!