Messenger nadrabia zaległości – Meta wprowadza nowe komendy do komunikatora

Messenger w sklepie Google Play Store

Współczesne komunikatory internetowe wyposażone są w wiele przydatnych funkcji takich jak; wyciszanie całej konwersacji na określony czas, oznaczanie wybranych członków grupy. Facebookowy komunikator firmy Meta doczekał się pewnych funkcji ze sporym opóźnieniem względem swoich rywali. Teraz Messenger otrzymuje kolejny zestaw funkcji – Shortcuts. Shortcuts to komendy takie jak np. @everyone – znamy to dobrze m. in. z Discorda. Pozwalają na przywołanie konkretnych działań poprzez wpisanie komendy w polu tekstowym.

@eveyone

Taka komenda pozwala łatwo oznaczyć i przy tym powiadomić wszystkich uczestników grupy jednocześnie. Czaty grupowe bywają zazwyczaj wyciszone poprzez uczestników, aby nie musieć słuchać spamu powiadomień. Oznaczenia członków grupy pozwalają zwrócić uwagę danej osoby podczas gdy ta ma wyciszone powiadomienia grupy. Komenda @everyone pozwoli na powiadomienie wszystkich członków grupy jednocześnie. Nie będziemy musieli oznaczać każdej osoby chcąc zwrócić uwagę wszystkich. Funkcja powinna być już dostępna dla użytkowników Androida i iOS.

Messenger Shortcuts - @everyone
(źródło: Messenger News)

/silent

Kolejną funkcją jest komenda /silent, pozwala ona na wysłanie wiadomości, która nie przyniesie ze sobą powiadomienia. Cicha wiadomość przyda się kiedy np. nie będziemy chcieli kogoś obudzić. Komenda /silent również dostępna jest dla użytkowników aplikacji Messenger dla Androida oraz iOS. Funkcja dostępna jest również w DM na Instagramie, tam zapisywana jako @silent.

Messenger Shortcuts - /silent
(źródło: Messenger News)

/pay

Komenda przywołująca funkcję płatności trafi wkrótce do Messengera dla Androida oraz iOS, ale tylko w USA, ponieważ tylko tam działa obecnie funkcja płatności. Użycie komendy /pay pozwoli na proste i szybie transfery pieniędzy.

Messenger Shortcuts - /pay
(źródło: Messenger News)

/gif

Użytkownicy systemu iOS otrzymają wkrótce dostęp do komendy /gif, która w połączeniu z następującą po niej treścią podpowie pasujące GIF-y. Szkoda, że nie dostanie tego Android (przynajmniej na razie), dodatkowy skrót do GIF-ów nie zaszkodzi, nawet mimo, tego, że mamy odpowiednią sekcję dla GIF-ów z wyszukiwarką. Dzięki skrótowi byłoby mniej niepotrzebnych kliknięć.

Messenger Shortcuts - /gif
(źródło: Messenger News)

/shrug & /tableflip

Komendy /shrug oraz /tableflip przywołują kaomoji. Odpowiednio ¯\_(ツ)_/¯ oraz (╯°□°)╯︵ ┻━┻. Takie kaomoji mogłoby zdecydowanie bardziej pasować do aplikacji klawiatury. Klawiatura iOS nie posiada sekcji kaomoji, klawiatura Gboard ma dedykowaną sekcję kaomoji, a SwiftKey ma tylko proste emotikony. Co mnie trochę dziwi, biorąc pod uwagę, że ta klawiatura Microsoftu. A ten dodał dość bogato wyposażoną sekcję kaomoji do przybornika z emoji w Windowsie 10 i Windowsie 11. Szkoda, że firma Meta nie pomyślała o dodaniu komendy przywołującej tzw. lennyface ( ͡° ͜ʖ ͡°). Myślę, że ta kaomoji jest właśnie najpopularniejsza i najczęściej używana. Dobrze jest mieć komendę zamiast musieć za każdym razem szukać wybranej kaomoji w internecie i ją kopiować. Sam mam ( ͡° ͜ʖ ͡°) zapisanego na stałe w schowku systemowym. Te skróty także mają być początkowo dostępne jedynie dla iOS.

Będzie tego więcej!

Sam nowych komend jeszcze w swojej aplikacji nie posiadam, aktualizacji też na horyzoncie nie widać. Nic dziwnego, pamiętajmy, że nowa funkcja jest udostępniana stopniowo i jej pojawianie się może się u różnych użytkowników rozłożyć na kilka dni lub nawet więcej. Nie jest to jednak koniec. Firma zapowiedziała, że kolejnych Shortcuts doczekamy się jeszcze więcej w tym roku.

Źródło: Messenger News

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!