Messenger został wzbogacony o nowy motyw, tym razem związany ze Star Wars!

baby yoda star wars

Kampania reklamująca najnowszą część Star Wars trwa w najlepsze, Disney stara się zrobić szum medialny w każdym możliwym miejscu. Reklamy trafiły także do komunikatora od Facebooka, jednak nie w tak oczywistej formie, jak mogłoby się wydawać. Jak wygląda i jak włączyć Messenger w motywie Gwiezdnych Wojen?

„Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie” w twoim telefonie!

Motyw możemy ustawić dla poszczególnych konwersacji, niestety nie można wybrać go globalnie. Oprócz innego wyglądu tła konwersacji, dodano również specjalne naklejki, powiązane z filmem. Zmieniono także emotikony, którymi reagujemy na wiadomości w Messengerze. Wszystko to możecie zobaczyć na screenshotach umieszczonych poniżej. Moim zdaniem wygląda to całkiem nieźle, jednak drażni mnie niekonsekwencja. Łatwo natknąć się na sytuacje, w której nie wszystko w rozmowie jest dopasowane do motywu, ot choćby informacja o wyciszeniu konwersacji. Polecam także ustawić tryb nocny, o którym pisaliśmy dawniej, bo lepiej współgra on z motywem Star Wars, niż biały Messenger.

Żeby włączyć specjalny wygląd konwersacji w Messenger wystarczy wejść w ustawienia i zmienić kolor. Powinniście mieć tam dostępną adekwatną opcję, taką jak na zdjęciu poniżej. Jeśli jednak nie wyświetli wam się takowy motyw, powinniście zaktualizować aplikację. Po tym kroku nie powinno być problemu, jeśli jednak wciąż nie będziecie w stanie znaleźć to musicie poczekać. Facebook dodaje tę opcję falami, więc przyjdzie także kolej na Was.

Zobacz też: Disney Plus w marcu zadebiutuje w kolejnych europejskich państwach. Polska stoi pod znakiem zapytania

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie trafią do kin 19 grudnia, zapewne jest tu wiele fanów tego uniwersum. Jeśli czekacie na premierę, to sprawdźcie także specjalne filtry aparatu, jakie przygotował Facebook. Chciałem polecić wam również umilenie sobie czasu przy The Mandalorian, ale niestety platforma Disney+ nie jest jeszcze dostępna w Polsce, więc nie można legalnie obejrzeć serialu w uniwersum Star Wars. A szkoda, bo ponoć jest świetny i sam chętnie bym odpalił go w wolnym czasie.

Sprawdziliście nowy motyw u siebie? Jak podoba wam się Messenger w takich kolorach?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!