Disney Plus w marcu zadebiutuje w kolejnych europejskich państwach. Polska stoi pod znakiem zapytania

Disney Plus w marcu zadebiutuje w kolejnych europejskich państwach. Polska stoi pod znakiem zapytania

Disney Plus to jedna z najbardziej oczekiwanych usług streamingowych. Już 12 listopada będzie ona dostępna w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Holandii. Właśnie dowiedzieliśmy się, że w marcu 2020 roku usługa zawita do kolejnych państw Starego Kontynentu.

Disney Plus w Europie już w marcu 2020 roku

Z najnowszych informacji wynika, że usługa streamingowa Disney Plus będzie dostępna w kilku europejskich krajach już 31 marca 2020 roku. Póki co, na liście znajdują się takie państwa jak Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy oraz Hiszpania. Co ciekawe, Bob Iger – CEO Disney Plus – powiedział, że lista ta zostanie rozszerzona o kilka innych krajów Europy. Warto dodać, że Holandia jest jedynym państwem Starego Kontynentu, które otrzyma dostęp do usługi tego samego dnia co USA.

Warto przeczytać: Disney+ zadebiutuje w listopadzie. Cena jest niezła, podobnie jak baza filmów

Oprócz wyżej wymienionej listy niewiele wiemy na temat startu usługi w Europie. Mnie osobiście ciekawią ceny abonamentów, choć te zapewne będą uzależnione od danego państwa – tak jak ma to miejsce w przypadku Netflixa czy Spotify. W Holandii subskrypcja kosztować ma 6,99 EUR miesięcznie (około 30 złotych) lub 69,99 EUR rocznie (około 298 złotych).

Disney zapowiedziało, że usługa Disney Plus wejdzie na pozostałe rynki Europy Wschodniej i Ameryki Łacińskiej na początku IV kwartału 2020 roku. Warto jednak dodać, że Polska może otrzymać dostęp do usługi streamingowej znacznie wcześniej. Dlaczego? Otóż już podczas debiutu usługi 12 listopada Disney+ będzie obsługiwać polski język.

Warto sprawdzić: Masz Linuxa? To zapomnij o Disney+

Czekacie na debiut Disney+ w Polsce? Jeśli tak to dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!