Meta Quest Pro oficjalnie! Co kryje w sobie nowy headset VR?

Meta Quest Pro oficjalnie! Co kryje w sobie nowy headset VR?
Źródło: Meta

Doczekaliśmy się premiery headsetu VR od Mety, czyli Quest Pro. Jak wygląda pełna specyfikacja i cena?

Wydajniejsza wersja

Meta od długiego czasu informowała o pracy nad zupełnie nowymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Mark Zuckerberg wielokrotnie podkreślał, że jego firma podchodzi do tematu w zupełnie nowatorski sposób. Już jakiś czas temu ogłoszono przecież, że jednym z głównych kierunków rozwoju ma być właśnie wirtualna rzeczywistość. Metaverse nie robi, póki co większego wrażenia, ale być może zmieni się, to gdy do naszych rąk trafi Meta Quest Pro. Nowy model headsetu bazuje na wersji Quest 2, ale wprowadzono do niego liczne nowe funkcje i znacznie poprawiono specyfikację.

Wyświetlacz

Zaczynając od wyświetlacza, możemy liczyć na rozdzielczość 1800 x 1920 pikseli, przy częstotliwości odświeżania 90 Hz. Mówimy tutaj o każdym z dwóch wyświetlaczy, po jednym na oko. W porównaniu z Quest 2 wersja Pro ma mieć o 75% lepszy kontrast, dzięki wykorzystaniu nowych technologii LED. Pozwoliło to również na podniesienie o 37% liczby pikseli, a także zapewnienie 30% większej skali kolorów. Headset wykorzystuje zestaw 10 kamer, 5 zewnętrznych i 5 wewnętrznych, co ma poprawić jakość skanowania otoczenia, ale także odczytywania ruchu oczu i ekspresji twarzy.

Procesor i pamięć

W środku Quest Pro znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon XR2+ Gen 1. Ma to zapewnić 50% lepszą wydajność niż Snapdragon zastosowany w Quest 2. Procesor będzie wspomagać 12 GB pamięci RAM. Użytkownik dostanie do dyspozycji 256 GB wewnętrznej pamięci. Meta Quest 2 Pro ma być dostępna od 25 października tego roku, a cena zestawu wynosi na chwilę obecną 1499 dolarów.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!