Strona główna Aktualności Mi Band 4 został certyfikowany w Tajwanie. Będzie NFC i Bluetooth 5.0!

Mi Band 4 został certyfikowany w Tajwanie. Będzie NFC i Bluetooth 5.0!

-

Ostatnie tygodnie przyniosły nam sporo informacji na temat nowej generacji opaski sportowej firmy Xiaomi. Mi Band 4 został teraz certyfikowany w Tajwanie i wszystko wskazuje na to, że już niedługo urządzenie to powinno zadebiutować na terenie Chin. 

Godny następca Mi Banda 3

Xiaomi Mi Band 4 o nazwie kodowej XMSH07HM został certyfikowany przez tajwańską agencją NCC. W raporcie agencji możemy wyczytać, że urządzenie otrzyma Bluetooth 5.0 oraz NFC. Co ciekawe moduł zbliżeniowy ma być wykorzystywany do płatności zbliżeniowych za pośrednictwem Google Pay (i prawdopodobnie także innych), a nie jak miało to miejsce w przypadku chińskiej wersji Mi Banda 3 jedynie do kupna biletów autobusowych w Chinach. I taka zmiana tak naprawdę może wystarczyć by liczba sprzedanych sztuk Mi Band 3 kilkukrotnie przewyższyła wyniki poprzedników.

Zobacz też: Mapy Google na Xiaomi Mi Band 3 i Amazfit BIP? Teraz jest to możliwe!

Co ciekawe tajwańska agencja NCC zdradziła także światu wygląd urządzenia. Xiaomi Mi Band 4 nie będzie zbytnio różnić się od swojego poprzednika. Trochę inaczej wyglądać będzie natomiast kabel służący do ładowania. Tym samym liczne plotki mówiące o większym ekranie w nadchodzącej opasce sportowej giganta z Państwa Środka nie odnalazły odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Co z specyfikacją? Ta nadal, oprócz NCF i Bluetooth 5.0, pozostaje tajemnicą. Na informacje na temat wielkości ekranu nowej opaski Xiaomi będziemy musieli jeszcze poczekać. Bateria będzie najprawdopodobniej mieć pojemności 135 mAh (więcej niż Mi Band 3). Mi Band 4 bez wątpienia pozwoli na liczenie kroków, spalonych kalorii, pomiar pulsu czy monitorowanie naszego snu. Oczywiście nie zabraknie także stopera, funkcji sportowych czy możliwości wyszukania telefonu. Tym samym funkcjonalność Mi Banda 4 nie będzie zbytnio różnić się od poprzedniej generacji. Jednocześnie moduł NFC może sprawić, że cena opaski sportowej będzie zdecydowanie wyższa niż Mi Banda 3. Możliwość płacenia opaską może być jednak tak kusząca, że wiele osób zdecyduje się na zakup nadchodzącego urządzenia chińskiego giganta. Wszystko powinno stać się jasne już niedługo. Miejmy nadzieję, że na premierę nie będziemy musieli zbyt długo czekać!

Co myślicie o Mi Bandzie 4? Czekacie na premierę inteligentnej opaski firmy Xiaomi? Czy NFC jest, waszym zdaniem, czymś bez czego nie możemy w dzisiejszych czasach żyć? Zapraszamy do dyskusji!

Źródłogizchina.it

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej