Zbliżeniowy BLIK oficjalnie w 6 bankach, w tym w mBanku, ING i Santanderze

blik c
(fot. BLIK)

Zbliżeniowy BLIK (zwany też BLIKIEM C) oficjalnie pojawił się w kolejnych bankach i to dla każdego klienta. Na liście widnieje chociażby mBank czy Santander.

BLIK C dostępny w wielu bankach. Będziecie korzystać?

Od wczoraj dostajemy komunikaty informujące, że kolejne banki uruchamiają zbliżeniowego BLIKA dla wszystkich klientów. Zrobił to chociażby PKO BP oraz ING Bank Polski. Teraz jednak dowiadujemy się, że BLIK C rusza już na dobre i na start obsłuży go 6 banków.

Oprócz tych wyżej wymienionych, usługę uruchomimy jako klienci banków Alior, Millennium, Santander oraz mBank. Sam mam konto w tym ostatnim i przyznam szczerze, że dosyć mocno na to czekałem. Tutaj też wspomnę, że jeszcze nie widzę żadnego włącznika BLIKA C. Zapewne ten pojawi się niedługo.

pko bp blik
(fot. PKO BP)

Dla przypomnienia, zbliżeniowy BLIK to funkcja podobna do Google Pay. Pozwala na płacenie smartfonem tak jak kartą płatniczą. Wystarczy telefon odblokować (a nie tylko wybudzić tak jak w Google Pay) i zbliżyć do terminala płatniczego. Płatność zostanie obsłużona wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Mastercard – dotyczy to również placówek poza Polską. Co ważne, należy posiadać smartfon z Androidem oraz modułem NFC. Warto dodać, że płatność może zostać wykonana bez połączenia z internetem.

Zbliżeniowy BLIK zadziała również na telefonach bez Usług Google. Jest to spora szansa dla tych, co wyposażyli się w smartfon marki Huawei z systemem HMS. Oczywiście dotyczy to również użytkowników chcących zadbać o swoją prywatność i nieużywających usług żadnej z korporacji.

Polski Standard Płatności właśnie ruszył z kampanią reklamową BLIKA Zbliżeniowego. W reklamie pokazującej łatwość korzystania z usługi występuje Tomasz Kot.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!