Mi Band 6 dla zaszczepionych – lubelska firma tak nagradza swoich pracowników

Mi Band 6
Xiaomi Mi Band 6

Jedna z lubelskich firm postanowiła w dosyć niecodzienny sposób nagrodzić swoich pracowników. Otóż rozdała ona opaski Xiaomi Mi Band 6 – ale tylko tym, którzy się zaszczepili.

Zaszczepiłeś się? To dostaniesz Mi Banda

Lubelska firma Stock Polska wyszła z dosyć niecodziennym systemem nagradzania pracowników. Otóż zaszczepieni członkowie załogi otrzymali swego rodzaju prezent świąteczny – opaskę sportową Xiaomi Mi Band 6, która wyświetla powiadomienia z telefonu, mierzy tętno czy SpO2. Jej recenzję przeczytacie >>tutaj<<. koszt tego sprzętu to około 170 złotych.

Część pracowników Stocka zarzuca kierownictwu segregację sanitarną i nierówne traktowanie. Warto dodać, że zaszczepieni już wcześniej otrzymali pewne udogodnienia. Najpierw mogli oni odebrać dodatkowy dzień urlopu, a później zostali zwolnieni z noszenia maseczek ochronnych. Teraz natomiast, po okazaniu certyfikatu covidowego i zgodzie na przetwarzanie danych, otrzymali opaskę sportową. Firma odpowiedziała na zarzuty.

Troska o zdrowie wpisana jest w DNA firmy.

Małgorzata Małolepsza ze Stock Polska

Akcja przedsiębiorstwa ma za zadanie zachęcić pracowników do odpowiedzialnej postawy w obliczu pandemii. Gdy spojrzymy na statystyki to faktycznie zauważymy, że Lubelskie dosyć blado wypada w kontekście liczby wykonanych szczepień – w pełni zaszczepiło się mniej niż 900 tysięcy osób.

Mi Band 6 główne
Xiaomi Mi Band 6

Firma dodaje, że nikt nie odbiera niezaszczepionym przywilejów, a jedynie nagradza tych, którzy przyjęli szczepionkę. Warto też dodać, że osoby niezaszczepione otrzymają inne bonusy. Szczepienia przeciwko COVID to dosyć intensywny i dzielący temat na całym świecie. Nic w tym dziwnego, że w lubelskiej firmie narosło oburzenie.

Jeśli jesteście ciekawi co takiego zawiera paszport covidowy, to polecamy przeczytać >>ten poradnik<<, w którym opisaliśmy aplikację dekodującą kod QR. Natomiast jeśli wolicie przechowywać swój paszport w innej aplikacji mobilnej niż ta rządowa, to polecamy >>tę recenzję programu<<.

Źródło: Dziennik Wschodni, gov.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!