Koniec serii Crucial Ballistix. Już nie kupimy tanich dobrych pamięci

Crucial Ballistix

Crucial Ballistix to bardzo znana marka na rynku komputerowym i ceniona przez entuzjastów komputerów stacjonarnych oraz graczy. Czołowa seria pamięci operacyjnych firmy Micron cieszyła się uznaniem w branży. Niestety producent ogłosił zmianę swojej strategii biznesowej. Linie produktowe Ballistix, Ballistix Max i Ballistix Max RGB nie będą już rozwijane.

Marka Crucial Ballistix uśmiercona

Firma Micron opublikowała oświadczenie, w którym przedstawia swoją nową strategię biznesową. Możemy w nim przeczytać między innymi:

Firma wycofa z rynku (EOL) swoje linie produktów Crucial Ballistix, Crucial Ballistix MAX i Crucial Ballistix MAX RGB.

Firma zintensyfikuje swoją koncentrację na rozwoju produktów klienckich i serwerowych Micron DDR5, wraz z rozszerzeniem portfolio pamięci i pamięci masowych Crucial.

Firma nadal będzie wspierać społeczność zajmujące się wydajnymi komputerami dzięki nagradzanym dyskom SSD, takim jak Crucial P5 Plus, Crucial P2 czy popularnym przenośnym dyskom Crucial X6 i Crucial X8.

Już wiadomo, dlaczego nie doczekaliśmy się do tej pory żadnych modułów nowej generacji DDR5 z serii Ballistix. Z pewnością wielu fanów marki właśnie na nie czekało.

Teresa Kelley, wiceprezes i dyrektor generalny Micron Commercial Products Group wskazała, że przedsiębiorstwo postawi na kategorię produktów NVMe oraz przenośnych dysków. Firma będzie dalej produkować pamięci, jednak na przykład dla serwerów i gotowych komputerów.

Koncentrujemy się na rozwijaniu naszych kategorii produktów NVMe i przenośnych dysków SSD, które są przeznaczone dla graczy PC i konsolowych. Ponadto pamięć DDR5 w standardzie JEDEC zapewnia przeciętnym komputerom z obsługą DDR5 wyższe szybkości, transfery i przepustowość niż poprzednio dostępne pamięci Crucial Ballistix.

Pojawiają się głosy, że wycofanie serii Balistix może być związane z używaniem kości pamięci Micron do pamięci Crucial. Te nie są tak wydajne jak układy DDR5 od Samsunga lub SK-Hynix. Słabsze pamięci DDR5, które osiągałyby taktowanie 6000 MHz wyglądałyby źle na tle konkurencji.

Ostatnio coraz częściej w sklepach w różnych zakątkach Europy pojawiają się przeceny na moduły DDR4 Crucial Ballistix. Niektórzy sugerują, że jest to powiązane z wyprzedażą zapasów i końcem serii.

Źródło: benchmark.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!