Microsoft Edge Secure Network będzie w stanie konkurować z VPN?

Microsoft Edge Secure Network będzie w stanie konkurować z VPN?

Przeglądarka Edge niedługo umożliwi wszystkim użytkownikom na korzystanie z rozwiązania, które ma być czymś na wzór VPN.

Cloudflare

Microsoft już pod koniec zeszłego roku rozpoczął testowanie nowej funkcji, którą jest Edge Secure Network. W założeniu ma to dać wszystkim użytkownikom możliwość nawiązywania szyfrowanego połączenia z wybranymi stronami. Tutaj jednak kończą się jakiekolwiek podobieństwa do VPN, ponieważ Edge Secure Network ma mieć swoje znaczące ograniczenia, spowodowane najpewniej obawą Microsoftu o nadużycia ze strony użytkowników przeglądarki Edge. Z drugiej strony, okazuje się, że wbudowana usługa pozwoli na odblokowanie stron z torrentami, które zablokował nasz dostawca internetu. Secure Network będzie korzystać z Cloudflare, które będzie nawiązywać połączenia i dodatkowo szyfrować je dla większego bezpieczeństwa.

Microsoft Edge Secure Network będzie w stanie konkurować z VPN?
Źródło: Microsoft

Za darmo?

Problem z Cloudflare polega na tym, że nie jest to zbyt wydajne, a na pewno zabezpieczone w pełni rozwiązanie problemu. W teorii Cloudflare z powodzeniem może szpiegować swoich użytkowników, zaczynając od poznania danych logowania do stron, poprzez konta mailowe, a na informacjach wprowadzanych na danej stronie kończąc. Z ogromną przyjemnością dane te podglądają agencje rządowe i wszelkiego rodzaju crackerzy. Edge Secure Network dodatkowo nie pozwoli na zmianę lokalizacji i nie da nam możliwości wyboru serwera, z którym chcemy się połączyć. Z dobrych wiadomości mamy to, że Edge Secure Network będzie całkowicie darmową usługą. Każdy dostanie 1 GB transferu na miesiąc. Wciąż nie są to jednak informacje w pełni potwierdzone przez sam Microsoft.

Źródło: bleepingcomputer.com przez telepolis.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!