Microsoft Edge z wbudowanym VPN. Usługę zapewni Cloudflare

Microsoft Edge
Microsoft Edge na KDE Neon

Microsoft Edge to stosunkowo nowa przeglądarka giganta. Jak się okazuje, aplikacja otrzyma funkcję, która może przekonać wielu użytkowników. Chodzi o VPN.

VPN w Microsoft Edge

Jak się okazuje, Microsoft testuje wbudowany VPN w przeglądarkę Edge. Ma to być coś w stylu wbudowanej wtyczki, która ma nam pozwolić szybko i wygodnie uruchomić usługę VPN, za którą odpowiadać ma Cloudflare.

Póki co, nie możemy testować nowej funkcji, nawet w kanale deweloperskim. Microsoft Edge Secure Network ma oferować użytkownikom po 1 GB transferu danych na miesiąc. Co jednak ważne, aby skorzystać z tej usługi, należy zalogować się w przeglądarce kontem Microsoft. Podobno Cloudflare ma zgromadzone o nas dane w trakcie sesji usuwać po opływie 25 godzin. Natomiast co miesiąc mają być usuwane informacje na temat statystyk użycia VPN.

Microsoft Edge VPN
(fot. XDA)

VPN (Virtual Private Network) to usługa, która pozwala nam połączyć się zdalnie z inną siecią. Ma to na celu zamaskowanie swojego ruchu przed dostawcą internetu, a także dać nam dostęp do zawartości chronionej, na przykład regionalnie (czego dowodem jest Netflix) lub w inny sposób – chociażby możemy w swoim własnym domu postawić VPN i zdalnie z nim się łączyć , aby uzyskać dostęp do funkcji dostępnych w tej lokalnej sieci. Edge nie będzie pierwszą przeglądarką z wbudowanym VPN, bowiem coś takiego już od dawna oferuje Opera.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!