Microsoft Edge lepszy od Safari? Nowe dane jasno na to wskazują

microsoft edge

Nowy Microsoft Edge to przede wszystkim dosyć agresywna forma promocji, ale też faktyczne zadowolenie wielu użytkowników. Jak się okazuje, Edge jest już popularniejszy niż Safari.

Microsoft Edge wyprzedza Safari

Nowy Microsoft Edge pojawił się wyjątkowo niedawno i oferuje wiele zmian w porównaniu do poprzednika. Najważniejsza tutaj jest jednak baza, bowiem mowa tu o Chromium, czyli o tym samym, na czym bazuje Google Chrome, Brave Browser czy Opera. To sprawiło, że przeglądarka stała się szybsza i bardziej kompatybilna, ale też o wiele łatwiej przenośna na różne platformy. Microsoft postanowił też Edge wydać na wiele systemów, w tym nawet na Linuxa (który od jakiegoś czasu jest dostępny nawet jako Flatpak).

Jak wynika z badań Statcounter, w kwietniu 2022 roku Microsoft Edge swoim wykorzystaniem nieco wyprzedził przeglądarkę internetową od Apple. Aktualnie z Edge korzysta 10,07% wszystkich użytkowników, a z Safari – 9,61%. Na czwartym miejscu utrzymuje się Firefox z wynikiem 7,86%. Mowa tu o komputerach osobistych (Desktop) na całym świecie.

Edge Safari kwiecień 2022

Warto jednak tutaj zaznaczyć pewien fakt. Microsoft Edge jest dostępny na wszystkie trzy systemy operacyjne – Windows, macOS oraz Linux. Do tego użytkownikom Windowsa jest on nieco “wpychany”, a niektórzy się temu poddają i decydują się korzystać z Edge’a.

Jak wygląda to w Polsce? Jak podaje Statcounter, u nas ranking wygląda znacznie inaczej. Oczywiście dominuje Chrome (57,86%), ale na drugim miejscu jest Firefox z wynikiem 17,07%. Trzecia jest Opera z wynikiem 14,58% (nie dziwi więc fakt, że Opera jest mocno zainteresowana naszym rynkiem). Dopiero na czwartym miejscu mamy MS Edge (7,42%), a na piątym – Safari (2,05%).

polska przegladarki kwiecień 2022

Z jakiej przeglądarki internetowej korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Statcounter

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!