Microsoft Flight Simulator 2020 na Linuxie? To będzie możliwe

microsoft flight simulator

Microsoft Flight Simulator 2020 to jedna z najgorętszych gier bieżącego roku. Możliwości, jakie daje ten tytuł są przeogromne, a rozrywka może wciągnąć na długie godziny zabawy. Niestety, Microsoft Flight Simulator jest dostępny tylko i wyłącznie na Windows 10. Jak się jednak okazuje, to może się niedługo zmienić!

Microsoft Flight Simulator 2020 to (jak sama nazwa wskazuje) symulator lotu samolotem. Najważniejszym elementem gry jest fakt, że możemy latać po całej Ziemi, a to dzięki wykorzystywaniu tekstur i danych topograficznych pochodzących z Bing Maps, natomiast trójwymiarowa reprezentacja cech świata (budynki, woda, teren) jest generowana dzięki Microsoft Azure. Gra została wydana na komputery osobiste z systemami Windows 10.

Warto przeczytać: Linux i GeForce Now? Jak najbardziej! [PORADNIK]

Microsoft Flight Simulator 2020 na Linuxie?

Kilka dni temu pojawiła się nowa wersja Wine (oprogramowanie implementujące WinAPI w X11 i pozwalające na uruchamianie aplikacji z Windowsa w systemach Linux oraz macOS) oznaczona kodem 5.16. Oczywiście, Wine-Staging 5.16 wnosi wiele ciekawych nowości, jak i poprawek błędów, o których moglibyśmy mówić wyjątkowo długo, jednak to co nas ciekawi, to specjalne biblioteki DLL, które potrzebne są do uruchomienia Microsoft Flight Simulator 2020.

Warto zobaczyć: Linux ExTiX pozwoli Ci uruchomić aplikacje z Androida

Wine 5.16 wnosi te biblioteki, dzięki czemu wiemy, że trwają pracę nad umożliwieniem zagrania w symulator lotu od Microsoftu na Linuxie. To też sprawi, że Pingwinek będzie kolejną platformą, na której będziemy mogli uruchomić tę niezwykle ciekawą grę. Muszę jednak dodać, że pracę nad przeniesieniem gry na Linuxa jeszcze długo potrwają, a nie wiemy jak sprawnie będzie ona działać. Liczę jednak, że wszystko się uda i użytkownicy Linuxa będą mogli sobie pograć :).

Graliście w Microsoft Flight Simulator 2020? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!