Microsoft Surface Go z LTE trafi na rynek! Ten sprzęt stał się teraz jeszcze bardziej mobilny

Microsoft Surface Go

Jakie macie skojarzenia z marką czy produktami Microsoft? Pewnie część z was będzie nastawiona pozytywniej, inna część mniej. Nie zmienia to faktu, że jest to popularna marka, znana na całym świecie. W lipcu spod ich szyldu poznaliśmy Surface Go, czyli tablet od Microsoftu. Można się domyślać, że powstał on z myślą o konkurencji dla iPada, ale są to dwie całkowicie różne półki.

Jest się czym zachwycać?

Od lipca mięła już dobra chwila i chyba producent pomyślał o tym, że trzeba odświeżyć ten model. Jak pomyślał, tak też zrobił. Dzięki temu poznajemy Surface Go z modemem LTE, który dostępny do kupienia będzie od 21 listopada. Przedsprzedaż już się rozpoczęła – na stronie Microsoft.

Do tej pory na rynku gościły modele, które obsługiwały Wi-Fi. Oferowały nam one 4 GB RAMu i 64 GB pamięci wbudowanej. Drugim wariantem było połączenie 4 GB RAMu i 128 GB pamięci na dane. Czy nowy model wprowadza coś nowego w tym segmencie? Tylko jeden dodatkowy wariant. Jest nim konfiguracja 8 GB RAMu i 128 GB pamięci wbudowanej.

Jak myślicie, drobna różnica może wpłynąć znacząco na cenę? Wersja bez LTE kosztuje 549 $ ( 2090 PLN ), natomiast już ta z modułem LTE to koszt 679 $ ( 2600 PLN ) dla indywidualnych klientów oraz 729 $ ( 2800 PLN ) dla klientów biznesowych. Jest różnica, co nie? Niby nic takiego, a jednak!

Microsoft Surface Go

Co jeszcze może nam zaoferować tablet od Microsoftu? Jest to ekran PixelSense o przekątnej 10 cali i rozdzielczości 1800 x 1200 pikseli. Za jego wydajność odpowiada procesor Intel Pentium Gold 4415Y, którego wspiera wspomniane wyżej 4 lub 6 GB pamięci RAM. Układ graficzny jaki w nim znajdziemy to Intel 615 HD. Obsługuje on oczywiście Wi-Fi, Bluetooth w wersji 4.1 czy porty jak USB-C, Surface Connect i gniazdo audo jack 3.5 m.

Zastanawia mnie tylko, czy dodanie modułu LTE musi wiązać się z taką podwyżką? Wydawałoby się, że nie, jednak Microsoft pokazuje, że można.

Jakie wasze zdanie na temat Microsoft Surface Go i jego ceny?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!