skROOT: Ubuntu stworzyło nowe Ubuntu-WSL, a Microsoft pracuje nad ciemnym motywem w mobilnym Outlooku

skROOT: Ubuntu stworzyło nowe Ubuntu-WSL, a Microsoft pracuje nad ciemnym motywem w mobilnym Outlooku
Ubuntu 18.04 WSL

Canonical opracowało nowe Ubuntu-WSL, czyli specjalną wersję Ubuntu, którą instalujemy na Windowsie. Mało tego, integruje się ona z systemem od Microsoftu. Ten natomiast pracuje nad ciemnym motywem w mobilnej wersji Outlooka.

Ubuntu-WSL

Windows Subsystem for Linux to specjalna funkcja Windowsa, która pozwala na natywne uruchomienie Linuksa (standardowo w formie samego Terminala) wewnątrz Windowsa. Canonical właśnie zaprezentowało nowe Ubuntu-WSL. Czym się ono różni od poprzedniego (z którego sam korzystam)?

Warto zobaczyć: WSL Arch Linux już dostępny w Microsoft Store. Jak go zainstalować?

Ubuntu-WSL współpracuje z WSL oraz WSL2 i zapewnia o wiele lepszą integrację z Windowsem. Co mam na myśli? Nowe narzędzia sprawiają, że użytkownik może stworzyć skróty do swoich linuksowym aplikacji na pulpicie swojego Windowsa. Mało tego, w systemie zaimplementowano imitację przeglądarki internetowej, która sprawia, że linki wyświetlają się w domyślnej przeglądarce systemu Windows. Poza tym, Ubuntu-WSL zawiera kilka mniejszych usprawnień również związanych z integracją z dziesiątką.

Microsoft pracuje nad ciemnym motywem w aplikacji Outlook

Już od dłuższego czasu trwa moda na tak zwane ciemne motywy. Według mnie to nic złego, wszak są one ładne i wygodne (zwłaszcza w nocy) oraz pomagają zaoszczędzić nieco energii – jeśli mamy ekran typu OLED.

Warto przeczytać: Google znacznie ulepsza tryb ciemny w Chrome Canary

Microsoft już w 2018 potwierdził, że mobilna wersja Outlooka otrzyma ciemny motyw. Przez niemalże rok wszystko stało w miejscu aż do teraz, bowiem gigant udostępnił rendery, które ukazują ciemną wersję Outlooka. Co ważne, grafiki te pokazują aplikacje na Androidzie. Motyw ten to połączenie szarości, czerni oraz barwy niebieskiej. Musicie przyznać, wygląda to naprawdę ładnie.

skROOT: Ubuntu stworzyło nowe Ubuntu-WSL, a Microsoft pracuje nad ciemnym motywem w mobilnym Outlooku

Według źródła, nowy motyw można uruchomić w ustawieniach aplikacji, w sekcji Motywy. Jest również możliwość połączenie tego dodatku z oszczędzaniem baterii w Androidzie, dzięki czemu tryb ciemny będzie włączał się automatycznie.

Podoba się Wam ciemny motyw w Outlook? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!