Minecraft na Chromebooki jest już dostępny! Jakie trzeba spełnić wymagania sprzętowe?

Minecraft na Chromebooki jest już dostępny! Jakie trzeba spełnić wymagania sprzętowe?

Jedna z najpopularniejszych gier w historii w końcu zawitała na Chromebooki i nie wymaga do tego sprzętu wysokiej klasy.

Minecraft w wersji podstawowej

Minecraft to swego rodzaju fenomen, który odmienił oblicze świata gamingu. Proste założenia i nieskomplikowane rozwiązania okazały się po raz kolejny receptą na sukces. Gra wciąż jest uwielbiana przez miliony osób na świecie, otrzymując w miarę regularne aktualizacje. Do tej pory doczekaliśmy się kilku wersji Minecrafta przeznaczonych na różne urządzenia i platformy. Na liście brakowało jednak Chromebooków, które od dzisiaj są już w pełni wspierane. Wbrew pozorom nie potrzeba szczególnie imponującego zestawu, ale mówimy tutaj o wymaganiach minimalnych i to tylko w przypadku podstawowej wersji gry, bez zainstalowanych modów i shaderów.

Minecraft na Chromebooki jest już dostępny! Jakie trzeba spełnić wymagania sprzętowe?
Źródło: Microsoft

Wymagania sprzętowe i wersja testowa

Aby móc cieszyć się rozgrywką, musicie posiadać przynajmniej ChromeOS 111 ze wsparciem dla wersji 64-bitowej. Procesor powinien być porównywalny lub lepszy niż Intel Celeron N4500, Intel Core i3-7130U, MediaTek MT8183 lub Qualcomm SC7180. Wbudowana pamięć RAM nie może być mniejsza niż 4 GB. Do pełnej instalacji będziecie potrzebować przynajmniej 1 GB pamięci wewnętrznej. Na chwilę obecna Microsoft wypuścił Minecrafta dla Chromebooków w wersji przedpremierowej, dlatego gra nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich. Warto dodać, że do tej pory Minecraft mógł być uruchomiony na Chromebookach jedynie przy użyciu Edycji Edukacyjnej, która pojawiła się w 2020 roku. Problem w tym, że trzeba było założyć konto Microsoft 365 Education, co nie było możliwe dla wszystkich.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!