Minecraft: The Wild Update już dostępny!

Minecraft-The-Wild-Update-Frogs-Mangrove-Tree-and-Warden

Dziś (07.06.2022) światło dzienne ujrzało nowe wydanie jednej z najpopularniejszych gier w historii. Minecraft 1.19 zapowiedziany w październiku 2021 roku stał się dostępny dla wersji Java Edition oraz Bedrock Edition.

Co nowego?

O szczegółach opowiadałem w październiku, kiedy aktualizację oficjalnie zapowiedziano. W skrócie! Aktualizacja nareszcie pojawiła się dostępna w stabilnej wersji zarówno dla komputerów, jak i smartfonów czy konsol. Jak przystało na nową wersję, Mojang znów zmienia tło dla menu głównego, tym razem są nim bagna z namorzynami.

Wśród nowości możemy znaleźć nowy gatunek drzewa – Namorzyny. Znajdziemy je dedykowanym biomie z bagnami. Drewno namorzyn wyglądało na konferencji nieco inaczej niż obecnie. Tam jego kolor zbliżony był do drewna tropikalnego, teraz drewno, deski i wszystkie elementy z nich zcraftowane mają kolor bordowy.

Minecraft-The-Wild-Update-Minecraft-Mangrove-Logs-Mangrove-Planks-Frogs-Mud-And-Mud-Bricks-Android

Do nowych bloków należą m. in. błoto, błotne cegły, żabłysk czy skalk. Pojawił się także odłamek pogłosu. Jest to rzadki przedmiot, który możemy wykorzystać do stworzenia powrotnego kompasu. Taki powrotny kompas zaprowadzi nas do miejsca naszej ostatniej śmierci, pomoże nam to zlokalizować itemy, które zostały w tym miejscu. Do aktualizacji zawitają również pradawne miasta czy łódka ze skrzynią, Wśród mobów mamy zapowiadanego od dawna Nadzorcę, żaby w 3 gatunkach czy Otuszka.

Minecraft-The-Wild-Update-Frogs-Mangrove-Swamp-Biome
Bagno namorzynowe

Świetliki usunięte

Niestety po prezentacji nowej aktualizacji The Wild Update, twórcy otrzymali feedback od graczy. Okazuje się, że różne gatunki świetlików potrafią być trujące dla żab, z tego powodu, zostały one wycięte z gry, a nowym pokarmem dla żab stały się szlamy. Szkoda, że ze świetlików zrezygnowano całkowicie, dodawały one świetnego klimatu nocą w bagnach.

Jak wam się spodoba nowa aktualizacja? Graliście już? Podzielcie się w komentarzach!

Źródło: Minecraft

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!