Strona główna Akcesoria Modularne smartfony, ile my już o nich słyszeliśmy... A gdyby powstał modularny...

Modularne smartfony, ile my już o nich słyszeliśmy… A gdyby powstał modularny Pixel?

-

Już od dawna słyszy się o tym, że kiedyś powstanie taki smartfon, którego podzespoły będą w formie modułów. Plotki pozostały jednak tylko plotkami, pewnego rodzaju ciekawostką. Niedawno w sieci pojawiły się nawet informacje o modułowym Pixelu 4.

Każdy słyszał, lecz nikt dotąd nie widział

Już nieraz porównywałem tego typu rzeczy do Atlantydy. Nawet małe dzieci słyszały o czymś takim, ale żaden człowiek tego nie widział. Jednak warto wspomnieć o Motoroli i ich MotoMods, dzięki którym mogliśmy rozszerzać/ulepszać możliwości naszego urządzenia. To bardzo zbliżone rozwiązanie do tego typu smartfonów. Wracając jednak do tematu, w internecie pojawiły się informacje o bardzo ciekawym wniosku patentowym od Google. Dotyczy on właśnie modularnego smartfona od tego giganta.

modularny pixel

Obrazki konceptowe, które pojawiły się wraz z nim ukazują to rozwiązanie bardzo dokładnie. Przewidziano praktycznie wszystko jako moduł. Aparat przedni, ekran, głośniki, złącza, no wszystko.

Wszystkie grafiki znajdziecie TUTAJ. Wygląda to ciekawie, ale czy ma potencjał, by Google, mogło nim coś ugrać na rynku? Moim zdaniem, niestety, ale to nie na dzisiejsze standardy. Teraz producenci skupiają się na minimalizowaniu ramek. Na rozwiązaniach, które pozwolą ulokować takie elementy jak przedni aparat tak, by pozwalały osiągnąć jak największe screen-to-body ratio. Moduły raczej nie poprawią tego, a dodatkowo dodadzą mu parę milimetrów grubości. Uważam, że takie coś niezbyt ma szansę odnieść sukces, lecz pamiętajmy, że to Google. To gigant, który może sobie pozwolić na takie zagrania. Może go wprowadzić jako taką ciekawostkę, coś innego. Pokazali już, że nie muszą kierować się trendami, by robić świetne smartfony. Do teraz Pixele nie mają podwójnego aparatu z tyłu, a mimo to mają miano jednych z najlepszych fotograficznych urządzeń mobilnych.

Zobacz też: Recenzja Google Pixel 3 XL – test kompletnego smartfona w astronomicznej cenie

Jak widać, nie zawsze trzeba kierować się trendami, by osiągać coś. Może jednak mam błędną opinię na ten temat i, jeśli powstanie, modularny Pixel, to będzie to prawdziwy hit sprzedażowy? Cóż, czas to zweryfikuje i pozostaje nam czekać na konkretniejsze informacje.

Co sądzicie o takich smartfonach? Myślicie, że rzeczywiście powstaną? Czy, waszym zdaniem, mają rację bytu?

ŹródłoPhandroid

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej