MojeIKP pobrane już 3 mln razy! Minister Zdrowia zapowiada nowości

mojeIKP

MojeIKP to jedna z najmłodszych aplikacji rządowych. Ten program dedykowany jest obsłudze usługi Internetowe Konto Pacjenta. Jak informuje Centrum e-Zdrowia, aplikację pobrano już 3 miliony razy.

MojeIKP zainstalowane już 3 mln razy

MojeIKP to aplikacja mobilna dedykowana do obsługi Internetowego Konta Pacjenta. Znajdziemy tam chociażby recepty, różne informacje czy właśnie certyfikat covidowy. Program jest dostępny zarówno na Androida, jak i iOS. Aplikacja pojawiła się na rynku około rok temu.

Jak informuje Centrum e-Zdrowia, aplikacja została już zainstalowana 3 mln razy. Oczywiście to nie oznacza, że z programu regularnie korzysta tyle osób, jednak nadal jest to naprawdę dobry wynik – tym bardziej, że aplikacja MojeIKP jest dostępna od niecałego roku.

mojeikp
(fot. Centrum e-Zdrowia)

Adam Niedzielski, Minister Zdrowia, dodaje, że aplikacja zostanie wzbogacona o kolejne funkcje. Jeszcze w marcu ma pojawić się ukraińska wersja językowa (nie wiemy, czy chodzi o opcję zmiany języka czy o oddzielną appkę). Ma też pojawić się wbudowany krokomierz (w sumie to zbieranie liczby kroków zachęca do ruchu). W kwietniu natomiast możemy spodziewać się bardzo ważnego usprawnienia – przypominania o lekach. Podobno też każdego miesiąca ma pojawić się quiz o zdrowym odżywianiu.

To jasno nam pokazuje, że MojeIKP nie będzie tylko aplikacją dostępową do chociażby recept lekarskich, ale też pewnego rodzaju centrum zdrowotnym, które ma ułatwić nam dbanie właśnie o zdrowie. Pomysł wydaje się być całkiem dobry.

Źródło: Centrum e-Zdrowia, Adam Niedzielski

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!