MojeIKP z eReceptami offline i z trybem ciemnym!

mojeikp
(fot. MojeIKP)

MojeIKP to aplikacja rządowa pozwalająca nam zarządzać swoim kontem e-Pacjenta. Nowa aktualizacja wprowadza tonę nowości.

MojeIKP z aktualizacją

Program MojeIKP doczekał się kolejnej aktualizacji. Wprowadza ona nowy tryb ciemny. Możemy go włączyć ręcznie bądź może uruchamiać się wraz z ciemnym trybem systemu – wykorzystywana do tego jest zmienna systemowa. Motyw graficzny nie jest jednak czarny czy szary, a taki ciemnoniebieski.

Wprowadzono również tryb offline. Jeśli nie mamy dostępu do internetu, to dalej możemy zalogować się na swoje konto. Co prawda, zobaczymy komunikat o trybie offline, jednak nadal możemy podejrzeć na przykład e-recepty. Warunkiem jednak jest to, że ta e-recepta powinna być wcześniej wyświetlona (czyli po prostu zapisana w pamięci telefonu). Warto dodać, że dane z konta dziecka lub osoby bliskiej nie pobierają się przy włączeniu aplikacji – aby to się stało, to należy się przelogować na konto właśnie osoby bliskiej lub dziecka.

mojeikp tryb ciemny
(fot. MojeIKP)

Aplikacja MojeIKP jest w pełni bezpłatna i dostępna zarówno na Androida, jak i iOS. W przypadku Androida, odnajdziecie ją w Sklepie Google Play, natomiast na iOS – w App Store. Wracając jeszcze do Androida, to dobrze byłoby, jakby twórcy jednak udostępnili plik .apk dla tych, co nie mają lub nie chcą mieć Usług Google.

Źródło: pacjent.gov.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!