Motorola Frontier może być pierwszym takim smartfonem na rynku!

Motorola Frontier może być pierwszym takim smartfonem na rynku!
Motorola Edge X30 (fot. producenta)

Ostatnio udostępnione w sieci informacje sugerują, że Motorola już wkrótce oficjalnie wprowadzi na europejski rynek topowy model Edge 30 Pro. Wszystko wskazuje na to, że to nie jedyny flagowy model, który w najbliższych miesiącach może zadebiutować na rynku. Najnowsze informacje udostępnione w sieci mówią, że producent pracuje nad pierwszym smartfonem z aparatem o tak wysokiej rozdzielczości.

Czym zaskoczy nas Motorola Frontier?

Wszystko wskazuje na to, że Motorola pracuje nad smartfonem, który otrzymać ma aparat o rozdzielczości 194 Mpx. O tym modelu mogliśmy usłyszeć już jakiś czas temu i poznać jego częściową specyfikację techniczną. Tym razem do sieci wyciekły rendery prasowe, które przedstawiają urządzenie w całej okazałości. 

Na tylnym panelu w oczy rzuca się przede wszystkim sporych rozmiarów obiektyw z dodatkowymi matrycami. Zastosowany aparat o rozdzielczości 194 Mpx ma oferować optyczną stabilizację obrazu. Jak już wspomniałem, jeśli żaden producent nie wyprzedzi Motoroli, to model Frontier będzie pierwszym smartfonem na rynku z tak wysoką rozdzielczością. Z poprzednich przecieków wiemy, że smartfon może otrzymać również 50 Mpx obiektyw ultraszerokokątny oraz 12 Mpx teleobiektyw. 

Motorola Frontier może być pierwszym takim smartfonem na rynku!

Front ma być natomiast zagospodarowany przez obustronnie zakrzywiony wyświetlacz OLED o przekątnej 6,67 cala, rozdzielczości Ful HD+ i częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 144 Hz. W otworze znajdującym się w górnej części ekranu znaleźć się ma kamerka do selfie o rozdzielczości 60 Mpx. 

Ponadto mówi się, że Motorola Frontier zostanie wyposażona w nowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 Plus, który współpracować może z maksymalnie 12 GB pamięci RAM LPDDR5 oraz do 256 GB pamięci wbudowanej. Motorola Frontier zaoferować ma także akumulator wspierający szybkie ładowanie przewodowe o mocy 125 W i bezprzewodowe o mocy 50 W. Całość ma pracować w oparciu o system Android 12.

Data premiery na ten moment pozostaje nieznana, ale niektóre z przecieków sugerują, że Motorola Frontier zadebiutuje oficjalnie na rynku w lipcu bieżącego roku. Przyznam, że zdecydowanie jest na co czekać, gdyż smartfon zapowiada się naprawdę interesująco.

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!