Motorola G9 Play w Geekbench

Motorola One Fusion+

Motorola wypuszcza co rusz na rynek nowego średniaka. Praktycznie w każdej cenie możemy znaleźć jakiś model z ich oferty. Już niedługo możemy ujrzeć kolejny smartfon tej klasy, Motorolę G9 Play!

Motorola G9 Play w bazie Geekbench

Geekbench to jeden z najpopularniejszych benchmarków na smartfony. To właśnie w jego bazie danych znaleziono nieco danych na temat nadchodzącego nowego średniaka od Motoroli – G9 Play. Według tych danych, jego sercem będzie układ od Qualcomm, niestety, nie wiemy dokładnie jaki to dokładnie procesor. Wiemy tyle, że będzie miał 8 rdzeni, mówi się o tym, że firma powróci do Snapdragona 665 lub 662. Oprócz tego, znajdziemy tam 4 GB pamięci operacyjnej. Niewykluczone jest jednak to, że będzie też słabszy wariant, z 3 GB RAM-u. To byłby dość duży przeskok, ponieważ jego poprzednik, G8 Play, ma zaledwie 2 GB RAM-u. Oczywiście, na starcie otrzyma Androida 10.

Motorola G9 Play Geekbench

Zobacz także: Motorola One Vision Plus oficjalnie zaprezentowana!

Cała reszta specyfikacji pozostaje na razie tajemnicą. Wielu jej elementów można natomiast się domyśleć. Zapewne znajdziemy tam ekran HD+ z notchem, 32 lub 64 GB pamięci wbudowanej i baterię o pojemności najprawdopodobniej nie mniejszej jak 4000 mAh. Myślę, że jego cena nie będzie większa jak 600 zł, mniej więcej tyle kosztują średniaki tej klasy. Miło byłoby ujrzeć tam USB typu C, a jeszcze lepiej, gdyby znalazło się tam też NFC, co u tego producenta nie jest takie oczywiste. Pokazali to na przykładzie recenzowanego przeze mnie modelu One Fusion +. Kiedy możemy spodziewać się jego premiery? Tego, niestety, nie wiadomo, ale myślę, że może to mieć miejsce jeszcze w te wakacje. W końcu, coraz więcej słyszy się o innych, droższych modelach z rodziny G9. Jestem bardzo ciekaw tego, co finalnie zaprezentuje Motorola i czy faktycznie powrócą do tych układów od firmy Qualcomm. Sam powrót do procesorów od Amerykanów jest dość ciekawy, bowiem należy pamiętać, że G8 Play napędzany jest przez układ MediaTek Helio P70M.

Jak myślicie, kiedy możemy spodziewać się premiery Motoroli G9 Play?

Na grafice tytułowej jest Motorola One Fusion+.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!