Motorola Moto Tab G62 to kolejny tablet producenta. Zaoferuje stary procesor i nowego Androida

Motorola Moto tab g70
Motorola Moto Tab G70

Motorola ponownie zamierza zaprezentować tablet, który będzie mieszanką starego hardware’u z nowym Androidem. Co zaoferuje Moto Tab G62?

Motorola Moto Tab G62

Jeszcze jakiś czas temu pisaliśmy o Moto Tab G70, czyli tablecie Motoroli z raczej niskiej półki. Jak się jednak okazuje, producent przygotowuje kolejny sprzęt, który również może być wyjątkową ciekawostką. Mowa tu o Moto Tab G62 o oznaczeniu XT2261-1 oraz XT2261-2 (pierwszy ma tylko WiFi, a drugi dodatkowo LTE).

Przede wszystkim ciekawy jest tutaj procesor, bowiem mowa o układzie – w przypadku wariantu WiFi – Qualcomm Snapdragon 678, natomiast edycja 4G ma mieć Snapdragona 665. To już kilkuletnie chipsety. Snap665 możemy znać chociażby z Xiaomi Redmi Note 8 czy OPPO A52. Natomiast Snapdragon 678 występuje w Xiaomi Redmi Note 10. Jak więc możemy dostrzec, są to jednostki sprzed kilku lat, które dodatkowo były kierowane na budżetowy rynek.

Ponadto dostaniemy 4 GB RAM-u oraz ekran o rozdzielczości 1200 x 2000 (prawdopodobnie około 10-11 cali). No i co ciekawe, całość ma kontrolować nowy Android 12. To wyjątkowo dziwne połączenie (i zapewne jest mało urządzeń z tymi procesorami, które doczekały się oficjalnej aktualizacji do tego Androida).

Premiera podobno ma odbyć się w przeciągu 2-3 miesięcy. Jesteśmy ciekawi na jakie rynki Motorola skieruje swoje nowości.

Źródło: Telepolis, @yabhishekhd

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!