Motorola właśnie zaproponowała tablet! Ma mocny ekran i przeciętny procesor

Motorola Moto tab g70
Motorola Moto Tab G70

Tablet to rodzaj urządzenia, który powrócił do łask. Przyczyniła się do tego głównie pandemia, która zmusiła nas do ponownego podejścia do nauki i pracy z wykorzystaniem dostępnej na rynku elektroniki. Tablety okazały się być dobrym narzędziem ułatwiającym zarówno pracę i naukę. Dlatego też wielu producentów podrzuca swoje propozycje i tak właśnie zrobiła Motorola!

Oto Motorola moto tab G70

Wielu producentów zamierza albo powrócić do tabletów (na przykład Xiaomi), albo zacząć je tworzyć (chociażby realme). Teraz akurat Motorola także wprowadziła swoją propozycję, która ma całkiem ciekawe cechy.

Elementem wyróżniającym nowy tablet Motoroli, dokładnie jest to model moto tab G70, jest ekran IPS o przekątnej 11 cali i rozdzielczości 2000 x 1200 pikseli. Maksymalna jasność wynosi 400 nitów. Z pewnością taki wyświetlacz będzie przyjemny do czytania, przeglądania internetu czy oglądania filmów. Muszę jednak dodać, że nie jest to aż tak przesadnie wysoka rozdzielczość.

Motorola Moto tab g70

Sercem komputera jest układ MediaTek Helio G90T znany chociażby z ciepło przyjętego modelu Xiaomi Redmi Note 8 Pro. Problemem tego układu jednak jest fakt, że ma on już ponad 2 lata “na karku”, choć trzeba przyznać, że to dalej całkiem wydajna jednostka. Do tego mamy 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej.

Zdjęcia zrobimy aparatem głównym 13 MP z przysłoną f/2.2 oraz diodą doświetlającą LED. Na froncie natomiast mamy kamerkę do selfie 8 MP f/2.0. Całość dopełnia zestaw 4 głośników Dolby Atmos.

Nie można zapomnieć o łączności. Mamy tutaj bowiem slot na kartę SIM, Bluetooth 5.2, WiFi 5 GHz czy GPS. Tablet waży 500 gramów. Warto wspomnieć o czytniku linii papilarnych i naprawdę ładnym designie. Sprzęt dostępny jest w tylko jednym kolorze – niebieskim.

Motorola moto tab G70 – cena

Tablet pojawił się już na półkach sklepowych, a dokładnie w Brazylii w cenie 2399 reali. Daje to nieco ponad 1700 złotych. Warto jednak dodać, że w Brazylii elektronika jest ciut droższa niż u nas. Nadal jednak moto tab G70 zahacza ceną o iPada 9 gen z 2021 roku, który również jest zdecydowanie dobrą propozycją. Nie wiemy czy tablet trafi do Polski, ale nasz kraj to ważny rynek dla Motoroli, więc możemy się tego spodziewać.

Źródło: Motorola

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!