Mozilla Firefox 92 już jest! Co nowego dodano?

Firefox

Pomimo utraty wielu użytkowników, Firefox się nie poddaje i dalej dostaje aktualizacje. Właśnie teraz zostało wypuszczone uaktualnienie do wersji 92, która wnosi usprawnienia do HTTPS.

Firefox to przeglądarka internetowa, którą zna bardzo dużo osób. Co prawda, swoje lata świetności ma daleko za sobą, kiedy to korzystało z niej aż ponad 20% internautów, jednak nadal jest to dobry i rozbudowany produkt. Już od ponad roku obserwuje rozwój mobilnego Firefoxa, czyli od kiedy wszedł kompletnie nowy design. I muszę przyznać, że widzę jak się on zmienia i już pod wieloma względami jest to naprawdę dobry produkt, momentami lepszy od Chrome.

Jest na tyle dobry, że najpierw korzystałem z niego na testowych smartfonach, aż w końcu zdecydowałem się na jego instalację na moim prywatnym telefonie. Muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolony – bardziej niż z wersji desktopowej.

Mozilla Firefox 92

Firefox 92 jest już dostępny do pobrania. Przede wszystkim wnosi ulepszenia w zakresie HTTPS, gdy dostępny jest HTTPS RR. Zaktualizowano także menu paska narzędzi, co pozwala nam na lepsze dostosowanie interfejsu i stylów do własnych preferencji. Przeprojektowana została także strona błędu certyfikatu.

Firefox 92 wnosi także obsługę formatu obrazu AVIF. Ta niestety dalej jest ukryta i domyślne wyłączona (podobno w Firefoxie 93 ma być uruchomiona na dzień dobry). Funkcję jednak można włączyć wchodząc w about:config i przy pozycji image.avif.enabled zmieniając wartość na true.

Nowa aktualizacja jest już dostępna w postaci pliku binarnego. Jednakże już w następnych dniach powinna zostać wydana w formie OTA oraz w menedżerach pakietów. Windows sam Cię powiadomi o uaktualnieniu, a na Linuxie update znajdziesz zapewne w używanym menedżerze pakietów.

Źródło: 9to5Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!