Możliwa specyfikacja RedmiBooka 14 pojawiła się w sieci. Premiera razem z flagowcem?

redmi by xiaomi

Pierwsze informacje na temat nadchodzącego laptopa Redmi pojawiły się na początku maja. Urządzenie to ma zostać zaprezentowane razem z tegorocznym flagowcem submarki Xiaomi i myślę, że na jego premierę czego ogromna część fanów marki. Teraz w sieci pojawiła się rzekoma specyfikacja laptopa!

RedmiBook 14

To właśnie tak nazwany ma zostać pierwszy w historii laptop firmy Redmi. Jak sama nazwa wskazuje sprzęt ten ma otrzymać 14-calowy ekran, a dokładniej wyświetlacz IPS o rozdzielczości FullHD. Wybór rozmiary ekranu przez submarke Xiaomi wydaje się wyjątkowo sensowny. 14-calowe laptopy cieszą się coraz to większą popularnością i muszę przyznać, że od momentu gdy zakupiłem Huawei MateBooka D14 uważam, że rozmiar ten jest dla mnie wręcz idealny. Skupmy się jednak na RedmiBooku 14, ponieważ zapowiada się on naprawdę ciekawie.

xiaomi mi notebook air 12,5
Xiaomi Mi Notebook Air 12,5

Na rynek mają trafić różne wersje urządzenia różniące się konfiguracją. Osoby zainteresowane kupnem będą mieć do wyboru procesory Intel Core i3, Core i5 lub Core i7. W najsłabszych wariantach znajdziemy 4 GB RAM-u oraz 256 GB SSD, a w najmocniejszych 8 GB RAM-u oraz 512 GB przestrzeni na pliki użytkownika. Najtańsze modele otrzymają zintegrowaną kartę graficzną. Tym samym będzie to sprzęt przede wszystkim do przeglądania internetu, oglądania filmów czy prac biurowych.

Zobacz także: K jak killer – Redmi K20 i K20 Pro nadchodzą wielkimi krokami!

Te droższe, zapewne wyposażone w Intel Core i5 oraz Intel Core i7, otrzymają kartę graficzną NVIDIA GeForce MX250. Wprawdzie nie jest to demon wydajności, ale karta ta powinna wystarczyć by móc zagrać w mniej wymagające gry. RedmiBook 14 w pierwszej kolejności będzie dostępny jedynie w Chinach. Oczywiście sklepy z Państwa Środka zapewne będą oferować wysyłkę do Polski, ale ciężko powiedzieć czy sprzęt ten kiedykolwiek trafi do oficjalnej polskiej dystrybucji. Co z ceną? Tutaj nie wiemy tak naprawdę nic. Bez wątpienia RedmiBook powinien być tańszy niż Mi Notebook Xiaomi, ale na szczegóły będziemy musieli jeszcze poczekać.

Co myślicie o takiej specyfikacji RedmiBooka 14? Bylibyście zainteresowani jego kupnem? Zapraszamy do dyskusji!

Dodaj komentarz
Total
5
Share