MX Linux oficjalnie na Raspberry Pi 4 i Pi 5!

Raspberry Pi 4
Raspberry Pi 4

MX Linux to jedna z najpopularniejszych dystrybucji Linuksa. Jak się okazuje, oficjalnie wydano ją na komputery SBC Raspberry Pi 4 i Raspberry Pi 5.

MX Linux to lekka i wydajna dystrybucja systemu operacyjnego oparta na Debianie. Znana jest ze stabilności i przyjaznego dla użytkownika środowiska Xfce. MX Linux wykorzystuje narzędzia dostępne w Debianie, takie jak apt i dpkg, co ułatwia zarządzanie pakietami i aktualizacjami. System jest popularny wśród użytkowników poszukujących solidnej i efektywnej alternatywy dla innych systemów operacyjnych.

MX Linux dla Raspberry Pi i to oficjalnie!

Nic więc w tym dziwnego, że są osoby chcące skorzystać z MX Linux na komputerach SBC. No i Ci właśnie doczekali się oficjalnego wydania tego oprogramowania na Raspberry Pi 4, Raspberry Pi 400 oraz Raspberry Pi 5. Wydanie to bazuje na MX Linux 23.1 “Libretto”, czyli systemie bazującym na Debianie 12 Bookworm. OS wykorzystuje środowisko graficzne Xfce 4.18 oraz Linux Kernel 6.1 LTS.

Osoby chcące zainstalować MX Linux na RPi muszą wyposażyć się w kartę pamięci Micro SD o pojemności minimum 16 GB. Warto zaznaczyć, że to wydanie MX Linux zawiera nieco mniej oprogramowania początkowego, co ma na celu nieco odchudzić system. Jednakże wybrane oprogramowanie spokojnie można zainstalować za pomocą MX Packageinstaller.

Źródło: MX Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!