Na MWC 2019 mamy zobaczyć smartfon LG, który będziemy mogli obsługiwać bezdotykowo. Czy ma to sens?

lg g8 thinq 2

Targi Mobile World Congress nadchodzą wielkimi krokami. Tym samym w sieci pojawia się coraz to więcej plotek czy przecieków dotyczących nowości poszczególnych firm. Tym razem informacje dotyczą tegorocznego flagowca firmy LG. Co o nim wiemy?

Rezygnacja z dotyku wydaje się całkowicie bezsensowna

W sieci pojawił się film zapowiadający premierę nowego urządzenia LG. Najprawdopodobniej będzie to flagowy model G8 TnigQ, który ma otrzymać coś czym wyróżni się na rynku mobilnym. Prezentacja mająca odbyć się na targach Mobile World Congress reklamowana jest hasłem “Goodbye Touch”. Oczywiście momentalnie pojawiły się w sieci plotki mówiące o tym, że LG całkowicie zrezygnuje z dotykowego ekranu na rzecz gestów oraz obsługi głosowej przy pomocy asystenta.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=JhCDpO2UZsA

W moim odczuciu wyciąganie tak daleko idących wniosków jest całkowicie bez sensu. LG nie radzi sobie na rynku zbyt dobrze, a prezentacja smartfona bez dotykowego ekranu wiązałaby się z ogromnym ryzykiem. Użytkownicy są przyzwyczajeni do rozwiązań, które obecnie występują praktycznie w każdym telefonie na rynku i zrezygnowanie z nich z dnia na dzień mogłoby być sporym problemem. Co może więc oznaczać zapowiedź LG? Najprawdopodobniej G8 ThinQ otrzyma technologię podobną do Air Gestures wykorzystanych w Samsungu Galaxy S4. Z rozwiązania tego praktycznie nikt nie korzystał i Samsung postanowił całkowicie je porzucić, ale od premiery S4 minęło na tyle dużo czasu, że LG mogło dopracować pomysł ten do perfekcji. Co ciekawe gesty mają być obsługiwane z odległości około 25-30 cm. Bez wątpienia brzmi to ciekawie, ale pytanie czy będzie to chociaż tak wygodne jak korzystanie z tradycyjnego ekranu dotykowego.

Zobacz też: LG zaprezentuje smartfon z obsługą 5G przed MWC 2019!

LG G8 ThinQ ma walczyć o miano najmocniejszego flagowca

Koreański producent chce zrobić wszystko aby powrócić do lat swojej świetności i nawiązać realną walkę z takimi gigantami jak Xiaomi, Huawei, Samsung czy Apple. To oczywiście nie będzie łatwe. Jak zapewne większość z was wie smartfony LG borykały się z wieloma problemami, które niejednokrotnie pojawiały się dopiero po dłuższym użytkowaniu. G8 ThinQ ma całkowicie zmienić sytuację.

lg g8 thinq

Urządzenie to ma otrzymać ekran OLED o przekątnej 6,1 cala i proporcjach 19,5:9. Za wydajność ma odpowiadać najmocniejszy procesor mobilny w portfolio firmy Qualcomm czyli Snapdragon 855. Jednostka ta najprawdopodobniej będzie wspierana przez 6 GB lub 8 GB RAM-u w zależności od wersji. I to tak naprawdę jedyne informacje jakie posiadamy na temat LG G8 ThinQ. Miejmy nadzieję, że koreański producent przygotował jakiegoś asa w rękawie, którym zaskoczy cały świat!

Czekacie na premierę nowego flagowca LG? Co myślicie o obsługiwaniu telefonu jedynie przy pomocy gestów? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!