LG zaprezentuje smartfon z obsługą 5G przed MWC 2019!

logo lg

Wszyscy więksi producenci zaczynają interesować się siecią 5G. Nie ma się co dziwić, w tym roku ma ona się pojawić w pierwszych krajach. LG nie chce odstawać od konkurencji i też opracował taki smartfon. 

Technologia 5G będzie mobilnym hitem tego roku

Więksi gracze już zdążyli chwalić się tym, że zamierzają wydać telefon z 5G. Xiaomi jako pierwsze zaprezentowało wersję Mi Mixa 3 z obsługą sieci nowej generacji. Pokazali je końcem października. Także Samsung i OnePlus może wydać swoje nowe flagowce w wariancie z modemem 5G. Co jednak zapowiedziało LG?

Telefonem tego producenta z obsługą 5G nie będzie nowy flagowiec G8, ani też kolejny telefon z serii V. Ma być to pierwszy telefon z nowej serii. Zamierzają pokazać go na evencie zorganizowanym 24 lutego, czyli dzień przed targami MWC w Barcelonie. Będzie on również dostępny na samych targach, gdzie zainteresowani będą mogli się nim pobawić. My również tam będziemy, więc możliwe, że nasi przedstawiciele zobaczą go na żywo. LG zamierza nawiązać współpracę z operatorami sieci, którzy będą oferować 5G w Korei, Północnej Ameryce i Europie, by mieć lepsze kanały dystrybucji.

Co oprócz 5G zaoferuje nowy telefon od LG?

LG 5G

Smartfon ten ma oferować najwyższą wydajność, wszystko za sprawą Snapdragona 855. Ma być on chłodzony za pomocą dużego radiatora opartego na komorze parowej. W porównaniu z LG V40, który miał zwykły heatpipe, ma on w sobie dwa razy więcej cieczy chłodzącej oraz nieporównywanie większą powierzchnie. Oprócz tego nowe urządzenie z obsługą 5G ma mieć dużą baterie, o pojemność aż 4000 mAh.

Zobacz też: LG chce zwijać telefon jak papirus. To rozwiązanie zostało już opatentowane

LG Electronics nie notowało ostatnio najlepszych wyników. Flagowce tej firmy stawały się obiektem memów i żartów. Głównie chodziło o to, że te telefony słabo się sprzedawały i LG musiało kusić konsumentów różnymi gratisami. Oprócz tego ceny tych flagowców wielokrotnie spadały, sklepy obniżały swoją marżę by się ich pozbyć. Mam nadzieję, że oddział mobilny LG wstanie z kolan, bo niejednokrotnie pokazali, że potrafią zrobić coś ciekawego. Widać jednak, że takie brodzenie pod prąd nie jest tym co konsumenci kupują…

Co sądzicie o działaniach LG? Czy chcielibyście technologii 5G w Polsce? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!