Na przejściu dla pieszych nie skorzystacie ze smartfona. Rząd przyjął nowelizację ustawy…

Na przejściu dla pieszych nie skorzystacie ze smartfona. Rząd przyjął nowelizację ustawy...

Korzystanie ze smartfonów coraz to częściej powoduje wypadki drogowe – szczególnie na przejściach dla pieszych, kiedy to nieuważni przechodnie zapatrują się w ekran swoich smartfonów, zamiast patrzeć co się dzieje wokół nich. Nowo przyjęta przez polski rząd nowelizacja ustawy zabroni użytkowania telefonu podczas przekraczania jezdni. Co grozi za złamanie nowo ustalonych przepisów?

Na przejściu dla pieszych bez smartfona!

Według nowo opublikowanych przepisów na rok 2021 przez Ministerstwo Infrastruktury, bezwzględnie zabronione zostanie używanie smartfonów na przejściach dla pieszych. Wraz z nastaniem nowego roku kalendarzowego wejdą w życie nowe przepisy drogowe, które zaostrzą niektóre zasady. Zastosowano obowiązek wobec pieszych, ale również wobec kierowców, którzy będą musieli zwracać jeszcze większą uwagę w rejonach przejść dla pieszych. W razie naruszenia nowej ustawy, grozić nam będzie mandat, tudzież pouczenie.

Warto przeczytać: Chcesz mieć pełnoprawnego Androida w swoim aucie? CarDroid może ci pomóc!

Według nowego rozwiązania kierowca, który zbliża się do przejścia dla pieszych oprócz tego, by zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych będzie zobligowany, do zmniejszenia prędkości na taką, by nie narazić na potrącenie pieszego. Dotyczy to również tramwajarzy, którzy będą musieli ustąpić pierwszeństwa pieszym.

Co sądzicie o nowych przepisach? Pomogą one zwiększyć liczbę wypadków na polskich drogach? Dajcie znać co sądzicie w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!