Na temat specyfikacji Huawei Nova 6 oraz Nova 6 5G wiemy już wszystko

Na temat specyfikacji Huawei Nova 6 oraz Nova 6 5G wiemy już wszystko

Premiera nowych modeli z serii Nova 6 firmy Huawei odbędzie się już 6 grudnia tego roku w Chinach. Niemniej jednak od dłuższego czasu widzimy naprawdę sporo plotek i przecieków dotyczących tych modeli. Wszystko wskazuje na to, że specyfikacji Nova 6 oraz Nova 6 5G nie jest już jakąkolwiek tajemnicą!

Huawei Nova 6 zapowiada się naprawdę ciekawie

Zacznijmy od wersji, która będzie oferować jedynie łączność z sieciami 4G. Model ten zostanie wyposażony w ekran IPS LCD o przekątnej 6,57 cala oraz rozdzielczości FullHD+ (2400 x 1080 pikseli). Nic nie wskazuje na to, że Huawei zdecyduje się na wykorzystanie wyświetlacza z większym odświeżaniem jak ma to miejsce w topowych smartfonach konkurencji. Za wydajność odpowiedzialny będzie oczywiście Kirin 990. Jednostka ta powinna być wspierana przez 6 GB RAM-u w podstawowej konfiguracji, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 128 GB pamięci wewnętrznej.

W wyświetlaczu znajdziemy dziurkę skrywającą podwójny aparat do zdjęć typu selfie. Głównym oczkiem będzie tutaj 32-megapikselowa matryca, a dodatkowym obiektyw szerokokątny 8 Mpix. Na pleckach natomiast umiejscowiono trzy aparaty – 40 Mpix o świetle f/1.8, teleobiektyw 8 Mpix o świetle f/2.4 z optyczną stabilizacją obrazu oraz obiektyw superszerokokątny 8 Mpix o świetle f/2.4. Całość będzie pracować dzięki baterii o pojemności 4100 mAh wspierającej szybkie ładowanie o mocy 40 W. Smartfon ma mieć wymiary 162,6 x 75,7 x 8,56 mm oraz ważyć 197 g.

Zobacz także: Już mnie nudzi ten konflikt… USA chce całkiem zablokować Huawei!

Co z Huawei Nova 6 5G? Tak naprawdę oba modele praktycznie niczym nie będą różnić się pod kątem specyfikacji. Wersja pozwalająca na łączenie się z sieciami nowej generacji otrzyma oczywiście modem Balong 5000 5G, a to sprawi, że będzie nieznacznie grubsza (8,98 mm) oraz cięższa (212 g). Cała reszta specyfikacji jest identyczna jak opisywany wyżej wariant 4G. I trzeba przyznać, że tak wyglądające nowe smartfony Huawei z serii Nova 6 mogą cieszyć się naprawdę sporą popularnością. Oczywiście dużo zależy od ceny. Jeśli jednak gigant z Państwa Środka odpowiednio wyceni swoje nowości to będziemy mogli mówić o kolejnym hicie sprzedażowym!

Co myślicie o specyfikacji Huawei Nova 6? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!