Nadchodzą nowe monitory dla profesjonalnych graczy z serii Acer Predator!

Acer Predator XB3

Acer jest dość znany w środowisku graczy, a to za sprawą ich serii Predator. Są to sprzęty dedykowane dla miłośników gier. Znajdziemy w niej chociażby laptopy, m. in. testowany aktualnie przeze mnie Acer Predator Helios 700 czy też recenzowany ostatnio monitor Acer Predator XB3. Już niedługo pojawią się dwa nowe monitory, które z pewnością zostaną docenione przede wszystkim przez graczy CS:GO!

Poczuj się jak najlepsi z najlepszych dzięki monitorom Acer Predator

Acer już niedługo pokaże nam dwa nowe monitory, które przeznaczone będą dla zapaleńców gier. Są to Acer Predator XB273GXbmiiprzx oraz Acer Predator XB253QGXbmiiprzx. Tak dodam tylko od siebie, średnio przejrzyste są te nazwy, zgadzacie się ze mną? Wróćmy jednak do tematu. Różnica między nimi jest w przekątnych ekranu. Jak możecie wywnioskować z nazw, pierwszy model ma przekątną 27 cali, zaś drugi – 24.5 cala. Oba urządzenia wyposażone są w matryce IPS o rozdzielczości FullHD przy częstotliwości odświeżania aż 240 Hz! Ich maksymalna jasność wynosi 400 nitów, czas reakcji Grey-To-Grey to zaledwie 1 ms, współczynnik kontrastu to 1000:1, a kąty widzenia sięgają 178 stopni.

Acer Predator XB253QGXbmiiprzx

Nowe monitory z serii Predator oferują pokrycie pokrycie palety barw sRGB w 99%. Jeśli chodzi o złącza, znajdziemy jeden port DisplayPort 1.2a, dwa złącza HDMI 2.0b, wyjście słuchawkowe jack 3.5 mm, a także cztery porty USB 3.0. Ponadto, Acer nie zapomniał o dwóch głośnikach, każdy o mocy 2 W.

Acer Predator XB273GXbmiiprzx

Zobacz także: Librem Mini to komputer, który ma procesor Intel i7 i waży mniej niż kilogram

Według tych danych, wychodzi na to, że będą to lepsze monitory od tego, którego używa najlepszy gracz CS:GO w 2019 roku, Mathieu ‘ZywOo’ Herbaut. Jego sprzęt również oferuje odświeżanie na poziomie 240 Hz, lecz ma matrycę TN. To oznacza, że ma gorsze odwzorowanie kolorów, kąty widzenia czy kontrast. Należy jednak pamiętać, że nie sprzęt, a umiejętności sprawiają, że jesteśmy super graczami, niemniej lepszej jakości urządzenia pozwalają nam na więcej. Myślę zatem, że nowe monitory Acer Predator mogą cieszyć się sporą popularnością. Model Predator XB273GXbmiiprzx pojawi się już na przełomie kwietnia i maja, a jego cena zaczynać się będzie od 1999 zł. Mniejszy model, Predator XB253QGXbmiiprzx będzie dostępny od połowy maja w kwocie od 1499 zł.

Podobają Wam się te monitory? Skusicie się może na zakup któregoś z nich?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!