Nadchodzi CHUWI UBook Pro. Realny konkurent dla Microsoft Surface’a Pro 6?

Nadchodzi CHUWI UBook Pro. Realny konkurent dla Microsoft Surface'a Pro 6?

Kilka miesięcy temu miałem okazję używać przez jakiś czas hybrydy od Microsoftu – Surface’a Pro 6.  Od tego czasu minęło sporo czasu, a wciąż czuję do tego urządzenia ogromną sympatię. Dlatego bardzo ucieszyłem się na wieść, że CHUWI szykuje odpowiednika tego niezwykle udanego produktu.

Specyfikacja wygląda nieźle

Producent nie ukrywa się ze źródłem inspiracji dla swojego sprzętu. Widać to przede wszystkim po specyfikacji wyświetlacza. CHUWI UBook Pro, bo tak się nazywa omawiany sprzęt, jest wyposażony w 12,3-calowy, w pełni laminowany ekarn IPS o rozdzielczości FullHD i o proporcjach 3:2 z obsługą rysika. Jeżeli skądś znacie to zestawienie – tak, do niemal kopiuj-wklej specyfikacja panelu Surface’a Pro 6.

Nadchodzi CHUWI UBook Pro. Realny konkurent dla Microsoft Surface'a Pro 6?

Układem napędzającym urządzenie jest Intel Core 8100Y, który został połączony z układem graficznym Intel UHD Graphics 615. W szybkim działaniu pomaga 8 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 256 GB. Pamięć można dodatkowo rozszerzyć za pomocą kart microSD. Producent gwarantuje bezproblemową obróbkę wideo 4K oraz szybki start systemu w czasie 5 sekund. Tablet nie ma wentylatorów, więc UBook Pro przez cały czas pracuje w całkowitej ciszy.

Zobacz też: Google może wydać Pixelbook Go, czyli laptopa z Chrome OS na pokładzie

Jest i wysuwana podstawka!

Surface Pro 6 wyróżnia się tym, że jest w stanie pracować w trzech trybach – w formie tabletu do oglądania filmów, w formie tabletu do używania rysika (korzystając z podstawki) oraz w formie laptopa z podłączoną klawiaturą. CHUWI UBook Pro potrafi dokładnie to samo. Producent uznał jednak zapewne, że skopiowanie dokładnie tego samego rozwiązania od konkurencji będzie nieuczciwe. Dlatego postanowił je więc lekko zmodyfikować – tak powstała podstawka w kształcie litery U.

Odchyla się ona aż do 145 stopni i pozwala na komfortową pracę z urządzeniem w dowolnych warunkach. Sam tablet waży 780 g oraz ma grubość 9 mm. Klawiatura ma być podświetlana. Producent nie podał jeszcze oficjalnej ceny UBooka Pro. Hybrydę będzie można kupić na portalu Indiegogo – kampania ruszy za 13 dni. Czy jednak warto się interesować UBookiem Pro?

Warto przeczytać: Już 2 października Microsoft ma zaprezentować światu 15-calowego Surface Laptop

Mam mieszane uczucia

Perspektywa tańszego odpowiednika dla niezwykle drogiego w Polsce Surface’a Pro 6 wydaje się być bardzo kusząca. W sieci pojawiają się jednakże bardzo wyraźne głosy krytyki pod adresem producenta. Zarzuca mu się m.in. bardzo kiepski kontakt oraz kiepską jakość wykonania.

Sam osobiście nigdy nie korzystałem z urządzeń CHUWI, więc nie bardzo mogę się wypowiedzieć na ich temat. Należy się więc uzbroić w cierpliwość i czekać na pierwsze recenzje UBooka Pro aby się przekonać, czy to urządzenie jest czegoś warte.

A co Wy sądzicie o UBooku Pro? Korzystacie może z urządzeń CHUWI? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!