Nadchodzi nowa wersja Xiaomi Mi 9!

xiaomi mi 9

Definitywnie, Xiaomi Mi 9 jest bardzo popularny. W naszych, polskich sklepach jest dostępny w bardzo atrakcyjnych cenach, co z pewnością też ma spory wpływ na to. Xiaomi zamierza teraz wypuścić jego ulepszoną wersję, z obsługą sieci 5G i nie tylko!

Na to wiele osób może czekać!

Nowa wersja flagowca Xiaomi, Mi 9, nie tylko ma wprowadzić obsługę nowego standardu sieci komórkowej. Ma on nosić nazwę kodową M1908F1X. Mi 9 5G ma mieć także lepszy ekran w porównaniu do zwykłej wersji. Jego rozdzielczość ma wynosić 2K+, co na pewno wiele osób ucieszy. W końcu chiński gigant pomyślał o zastosowaniu matrycy z większą rozdzielczością niż FullHD do AMOLEDa.

xiaomi mi 9
Xiaomi Mi 9

Wiele osób narzekało na brak optycznej stabilizacji obrazu. Mi 9 5G otrzyma takową, dzięki czemu nagrania wideo oraz zdjęcia nocne będą lepszej jakości. W sumie nie wiem czemu Xiaomi nie zastosowało jej w Mi 9.

xiaomi mi 9
Xiaomi Mi 9

Kolejną zmianą względem, że tak to nazwę, podstawowej wersji ma być większa bateria. W sumie, niekoniecznie przełoży się to na lepszy czas pracy na jednym ładowaniu, lecz zapobiegnie szybszemu spadkowi naładowania baterii, gdyż zastaniemy tu ekran o lepszej rozdzielczości.

Warto przeczytać: Xiaomi wyciąga ciężkie działa. Nadchodzący smartfon Redmi zadebiutuje z aparatem 64 Mpix, a Mi MIX 4 otrzyma ponad 100 Mpix!

Nie do końca wiem, czemu dopiero teraz wprowadzają taki smartfon na rynek. Czy taki właśnie nie mógłby być “zwykły” smartfon Mi 9? Nawet mogliby podnieść jego cenę o parę stówek, nie ma problemu, nadal by się świetnie sprzedawał, a może i lepiej niż teraz. Nie wiemy kiedy zostanie on wprowadzony na rynek. Na razie jest on tylko w fazach przygotowania. Być może ujrzymy go jeszcze w tym roku, co jest bardzo prawdopodobne. Ciekawi mnie to, czy po jego premierze będziemy mogli zastać go na półkach naszych sklepów. Hmmm, może się skuszę na niego…

Co sądzicie o takim działaniu chińskiego giganta? Zamierzacie kupić ten smartfon w przyszłości?

Na grafice tytułowej jest Xiaomi Mi 9,
sprawdź jego recenzje TUTAJ!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!