Xiaomi wyciąga ciężkie działa. Nadchodzący smartfon Redmi zadebiutuje z aparatem 64 Mpix, a Mi MIX 4 otrzyma ponad 100 Mpix!

xiaomi mi 9
Xiaomi Mi 9

Z jednej strony coraz to więcej użytkowników jest świadomych tego, że liczba megapikseli w aparatach nie koniecznie przekłada się na jakość zdjęć. Z drugiej producenci nadal prześcigają się w najlepsze i wykorzystują w swoich smartfonach matryce z coraz to większą liczbą megapikseli. Informacja na temat nadchodzących smartfonów Xiaomi i Redmi może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy.

Xiaomi chce podbić rynek mobilny najlepszymi aparatami

Dziś Samsung zaprezentował światu nową matrycę o rozdzielczości aż 108 Mpix. Oczywiście wykorzystując zjawisko binningu docelowo zdjęcia będą wykonywane z rozdzielczością 27 Mpix, ale to nadal ponad dwukrotnie więcej niż w przypadku popularnego ostatnio 48 Mpix Sony IMX586 lub Samsunga GM1.

redmi 64 Mpix

Według najświeższych plotek nowa matryca koreańskiego giganta ma w pierwszej kolejności trafić do Xiaomi Mi MIX 4. Już jakiś czas temu władze chińskiej firmy zapowiadały, że nadchodzący smartfon z tej serii otrzyma lepszy aparat niż 64-megapikselowa matryca Samsunga i jednocześnie na zawsze odmieni mobilną fotografię. Czy 108 Mpix wystarczy aby oczarować użytkowników? Tego zapewne dowiemy się dopiero po premierze.

Zobacz także: Xiaomi Mi MIX 4 certyfikowany w Chinach. Będzie szybkie ładowanie 45W i wsparcie dla 5G

Jednak informacje o Mi MIXie 4 to nie jedyne nowości, które potrafią zaprzeć dech w piersiach. Oficjalny profil Redmi w Indiach poinformował swoich fanów, że już w czwartym kwartale tego roku pojawi się smartfon submarki Xiaomi z 64-megapikselową matrycą Samsung ISOCELL Bright GW1 o świetle f/1.7. Co więcej zwiększona została nie tylko liczba megapikseli, ale także jej wielkość, a co za tym idzie jakość zdjęć może być zdecydowanie lepsza niż w przypadku poprzednich generacji.

Który smartfon Redmi jako pierwszy otrzyma nową matrycę Samsunga? Najprawdopodobniej będzie to Redmi Note 8, który w pierwszej kolejności pojawi się na indyjskim rynku. Jak widać Xiaomi chce zrobić wszystko, aby w końcu nawiązać walkę z konkurencją w kwestii jakości zdjęć. Oczywiście chiński gigant radzi sobie na tym polu coraz to lepiej, ale Samsung czy Huawei nadal jest o krok przed innymi firmami. Przyznam szczerze, że po najnowszych informacjach na temat Mi MIXa 4 tym bardziej nie umiem się doczekać premiery tego urządzenia!

Co myślicie o nadchodzących smartfonowych nowościach Xiaomi i Redmi? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!