Nadchodzi Thunderbird Supernova. Tak ma wyglądać kalendarz w kliencie poczty

thunderbird
Thunderbird, “jeszcze” aktualne logo

Mozilla już jakiś czas temu zapowiedziała wielką przebudowę klienta poczty Thunderbird. Proces ten postępuje i z pewnej części nowości możemy korzystać od kilku tygodni. Teraz pokazano grafiki, które przedstawiają Thunderbird Supernova, czyli kompletnie nowy kalendarz.

Thunderbird Supernova

Thunderbird to tak naprawdę nie tylko sam klient poczty elektronicznej. W aplikacji wygodnie możemy zarządzać listami zadań, kalendarzami czy nawet kanałami RSS. Instalując wtyczki możemy robić jeszcze więcej. Jednakże Thunderbird zaczął się mocno starzeć, więc twórcy musieli jakoś zareagować.

(fot. Thunderbird)
(fot. Thunderbird)

Thunderbird Supernova to nazwa przyszłego wydania programu. Supernova zaoferuje chociażby obsługę synchronizacji danych z wykorzystaniem Firefox Sync oraz kompletnie przebudowany interfejs. Poniżej możecie spojrzeć na makiety interfejsu, który prawdopodobnie zostanie wdrożony.

(fot. Thunderbird)
(fot. Thunderbird)

Warto dodać, że interfejs będzie otwarty do dowolnej konfiguracji przez użytkownika. Mało tego, pojawią się dedykowane motywy “ciemny” oraz “wysoki kontrast”. Ponadto będzie można ustalić nasze dni pracy i dni wolne (domyślnie poniedziałek – piątek to dni robocze, a sobota i niedziela to weekend).

(fot. Thunderbird)
(fot. Thunderbird)

Nowy interfejs zostanie wdrożony za jakiś czas i wizja jest zgodna z tym, co mówiono dotychczas. Thunderbird faktycznie zacznie wyglądać pięknie i nowocześnie. Tego właśnie w nim brakowało od dawna, a konkurencja zaczęła się robić coraz mocniejsza, choć mało kto oferuje rozwiązanie typu All-in-one jakim jest właśnie Thunderbird.

Źródło: Thunderbird Blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!