Nadchodzi Ubuntu Touch OTA-23. Nowości sporo, ale baza nadal stara

Ubuntu Touch
Ubuntu Touch na OnePlus One

Pracę nad Ubuntu Touch nie słabną i deweloperzy już lada moment wydadzą nową edycję oznaczoną jako OTA-23. Nowości jest sporo, jednak nadal utrzymywana jest stara baza.

Ubuntu Touch OTA-23

Już lada moment UBPorts wyda system Ubuntu Touch w odsłonię OTA-23. Jak się jednak okazuje, nadal dystrybucja bazuje na starym Ubuntu 16.04 Xenial. Jest to spory problem, bowiem ten system pochodzi z 2016 roku i jest już dosyć przestarzały. Dodam, że najnowszym LTS-em jest Ubuntu 22.04. Jak jednak możemy się dowiedzieć, twórcy ciężko pracują nad przeniesieniem systemu na Ubuntu 20.04. Wróćmy jednak do samej aktualizacji. Co takiego wnosi?

Przede wszystkim mowa tu o wsparciu dla radia FM w wielu urządzeniach BQ oraz w POCO X3 NFC. Poprawiono również odtwarzanie dźwięków podczas uśpienia, a także wsparcie dla ekranów dla urządzeń Halium 9 i nowszych.

ubuntu touch
Ekran główny pokazuje się wtedy, kiedy nie mamy włączonych aplikacji w tle

Nowe Ubuntu Touch to również przyspieszenie sprzętowe dla tabletu JingPad. Podobno podświetlenie ekranu podczas wygaszania i wybudzania ekranu ma być przyjemniejsze dla oka. Aplikacja do wiadomości ma nie wyświetlać ikon dla załączników, jeśli wyłączyliśmy MMS-y. WiFi oraz drawer mają działać lepiej.

Źródło: 9to5Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!