Nadszedł czas, aby pożegnać się z Apple ID. Co otrzymamy w zamian?

Apple iPhone 15 Pro - Action Button - 3
Apple iPhone 15 Pro – Action Button – 3

Gigant z Cupertino w ostatnich latach wprowadził sporo zmian. Nie były to zmiany dotyczące tylko obsługi serwisowej, ale również i oprogramowania. Wszystko na to wskazuje, że Apple już wkrótce zmieni coś jeszcze. Czy Apple ID odejdzie w zapomnienie?

Wieści o poważnych zmianach płyną zza oceanu. Jak donoszą zagraniczne media, unikalny identyfikator użytkownika w ekosystemie Apple będzie miał zupełnie nową nazwę. Popularne Apple ID przejdzie rebranding. Już niedługo każdy użytkownik iOS, który będzie chciał skorzystać z usług takich jak iCloud i App Store będzie logował się poprzez: konto Apple. Zmiana ma nastąpić jeszcze w tym roku i będzie najprawdopodobniej datowana na premierę iOS 18 i macOS 15, czyli okolice jesieni.

Dlaczego Apple ID się zmienia?

Nie mamy jednoznacznych odpowiedzi co może być powodem takiej zmiany. Na chwilę obecną producent prowadzi testy. Jedyną i słuszną koncepcją takiego pomysłu może być fakt, że Apple na swojej stronie ma już określenie “konto Apple”. Stwierdzenie ID wydaje się być mocno niepotrzebne lub zaburza całą koncepcję. Są to oczywiście tylko przypuszczenia, które możemy oprzeć na podstawie prostej analizy.

Apple ID

Tak naprawdę producent może kierować się zupełnie innymi pobudkami. Może to być np. nowa strategia marketingowa. Dla większości użytkowników takie kosmetyczne działania nie będą miały większego znaczenia. Śmiem twierdzić, że nawet po zmianie i tak “sadownicy” będą dalej korzystać z nazwy Apple ID w potocznym slangu. Warto przypomnieć, że ważniejszą zmianą, jaką przyniesie nowa aktualizacja iOS 18 będzie między innymi obsługa standardu RCS co pozwoli ułatwić komunikacje z Androidem. Oprócz tego Apple zajmie się Siri, która stanie się nieco mądrzejsza. Niewykluczone, że otrzyma możliwość tłumaczenia tekstu pod kątem AI.

Źródło: MacRumors

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!