Najlepsze smartfony fotograficzne 2019 wg DxOMark!

Najlepsze smartfony fotograficzne 2019 wg DxOMark!

Koniec roku 2019 zbliża się wielkimi krokami. Nie wiem jakie wy macie odczucia, ale mi zleciał on bardzo szybko. Jest to dobry czas na różne podsumowania, w tym także w świecie smartfonów. Serwis DxOMark wybrał najlepsze smartfony fotograficzne przetestowane przez nich w tym roku!

Rok 2019 rokiem wielkiego postępu w dziedzinie fotografii mobilnej

Tak pozwolę sobie podsumować ten rok w świecie smartfonów. Oczywiście, to nie jedyna rzecz, która uległa wielkim zmianom, ale na pewno nie możemy przejść obojętnie obok tego. W tym roku mieliśmy wiele różnych nowości w tej dziedzinie. Mam tu na myśli chociażby hybrydowy zoom czy matryce o bardzo dużej rozdzielczości. W tym roku serwis DxOMark przetestował 31 różnych urządzeń i wybrał spośród nich lidera w każdej z dziedzin fotografii mobilnej. Oto i oni!

Najbardziej wszechstronny – Huawei Mate 30 Pro oraz Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition

Tutaj nie udało się wybrać tylko jednego smartfonu. Obydwa te urządzenia naprawdę świetnie sobie radzą pod każdym kątem. Dla przypomnienia, Huawei Mate 30 Pro posiada 4 aparaty z tyłu: 40-megapikselowy główny, 40-megapikselowy szerokokątny, 8-megapikselowy teleobiektyw oraz oczko TOF 3D. Xiaomi jednak poszło o krok dalej nie tylko w liczbie aparatów na pleckach, ale też w rozdzielczości głównej matrycy, która wynosi aż 108 Mpix! Oprócz niej, swoje miejsce znalazły tu także dwa teleobiektywy, 12 Mpix (2-krotny zoom optyczny) oraz 5 Mpix (5-krotny zoom optyczny), 20-megapikselowy obiektyw szerokokątny, a także aparat do zdjęć macro o rozdzielczości 2 Mpix.

Obydwa te smartfony uzyskały 121 punktów w teście DxOMark, dzięki czemu zajmują ex aequo pierwsze miejsce w rankingu. Kto by pomyślał, że Xiaomi kiedyś będzie konkurowało z jednym z liderów fotografii mobilnej…

Kręcisz dużo filmów smartfonem? Pomyśl o iPhone 11 Pro Max!

Zdaniem ekspertów z tego portalu, to właśnie najnowszy flagowiec Apple najlepiej sobie radzi z kręceniem materiałów wideo. Jako jeden z niewielu wykorzystuje przy tym HDR, dzięki czemu mamy lepszą dynamikę. Świetnie sobie radzi nawet w najtrudniejszych warunkach.

Warto przeczytać: Uwaga na fałszywe maile! Tym razem oszuści podają się za Google…

Jeśli lubisz robić zdjęcia z dużej odległości, to zerknij na Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition

Tak jak wspomniałem, w tym roku byliśmy świadkami dość dużej rewolucji w kwestii zoomu. Wiele smartfonów oferuje bardzo duże przybliżenie obrazu, przy jednoczesnym zachowaniu nie najgorszej jakości obrazu. Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition posiada dwa teleobiektywy, jeden umożliwia dwukrotne przybliżenie bezstratne, zaś drugi – pięciokrotne. Jako alternatywę, DxOMark wskazuje także Huawei P30 Pro, którego możliwości w tej kwestii są bez dwóch zdań oszałamiające.

Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition

Samsung Galaxy Note 10+ 5G ma najlepszy aparat szerokokątny

Nie wiem, jakie Wy macie zdanie na ten temat, ale oczko z szerokim kątem widzenia jest moim zdaniem bardzo przydatne. Często chcemy coś uwiecznić, ale jest poza kadrem. Wtedy właśnie z pomocą przychodzi nam taki oto aparat. Ten właśnie smartfon od Koreańczyków radzi sobie najlepiej w tej kwestii. Tak więc, jeśli zależy Wam bardzo na jak najlepszej jakości zdjęć wykonanych takim aparatem, zwróćcie swoją uwagę na to urządzenie.

Królem fotografii nocnych zostaje Huawei Mate 30 Pro

Huawei od dłuższego czasu pokazywał, że jest liderem w tej kwestii. Potrafi sobie poradzić naprawdę nieźle nawet w najgorszych warunkach oświetleniowych. Zawdzięcza to dopracowanemu trybowi nocnemu oraz naprawdę sporej matrycy głównej. Jej rozmiar to aż 1/1.7 cala!

Huawei Mate 30 Pro

Oczywiście pamiętajcie o tym, że jest to ranking, który opiera się na testach DxOMark. Każdy może mieć swoje poglądy, swoje zdanie na ten temat, który smartfon ma najlepszy aparat.

Posiadacie któryś z tych smartfonów? Jesteście zadowoleni z ich możliwości fotograficznych?

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!