Najlepszy aparat to ten który masz zawsze przy sobie? Przegląd fotograficznych funkcji Huawei P40 Pro+

Najlepszy aparat to ten który masz zawsze przy sobie? Przegląd fotograficznych funkcji Huawei P40 Pro+

Huawei P40 Pro+ trafił do sprzedaży w naszym kraju w połowie czerwca. Oczywiście znajdziemy w nim flagowy procesor, a także wyświetlacz o odświeżaniu 90 Hz. Jednak nie są to elementy, którymi smartfon ten ma wyróżniać się na tle konkurencyjnych urządzeń. Nowość Huawei ma podbić serca osób, które potrzebują jakości zdjęć na najwyższym poziomie!

Aparat, który możesz mieć zawsze przy sobie

Zapewne część z Was słyszała, że najlepszym aparatem jest dokładnie ten, który zawsze mamy przy sobie. I trudno się z tym nie zgodzić. Smartfon jest narzędziem, które nie tylko pozwala nam na dostęp do sieci, wykonywanie połączeń czy wysyłanie wiadomości, ale coraz częściej staje się także urządzeniem pozwalającym uchwycić nam otaczający nas świat.

Najlepszy aparat to ten który masz zawsze przy sobie? Przegląd fotograficznych funkcji Huawei P40 Pro+

I tutaj pojawia się Huawei P40 Pro+, który ma nie tylko umożliwić użytkownikowi wykonać zdjęcie, ale jednocześnie zaoferować jakość mającą oczarować nawet najbardziej wymagające osoby. Zastosowanie pięciu obiektywów w aparacie głównym i dwóch z przodu sprawia, że smartfon sprawdzi się w dosłownie każdej sytuacji. A po co komu aż tyle obiektywów? Już wyjaśniamy!

Dwa teleobiektywy, które mogą jeszcze więcej!

Bez wątpienia tym, co wyróżnia Huawei P40 Pro+ na tle konkurencji jest zastosowanie aż dwóch teleobiektywów w aparacie głównym. Obie matryce oferują rozdzielczość 8 Mpix. Dlaczego tak?

Zobacz także: Huawei P40 Pro – bombowy flagowiec bez Usług Google

Pierwszy z teleobiektywów pozwala na uzyskanie 3-krotnego zoomu optycznego. Mało? Peryskopowa budowa drugiego oczka pozwoliła natomiast na osiągnięcie 10-krotnego zbliżenia, bez utraty jakości zdjęcia. Oczywiście dostępny jest także 100-krotny zoom cyfrowy, ale musimy liczyć się z tym, że fotografie nie będą już tak czytelne, jak w przypadku optycznego zbliżenia.

Najlepszy aparat to ten który masz zawsze przy sobie? Przegląd fotograficznych funkcji Huawei P40 Pro+

Nie ma jednak wątpliwości, że tak duże zbliżenie w smartfonie robi ogromne wrażenie. W przypadku klasycznych aparatów możliwość wykonania podobnych zdjęć zwykle wiązałaby się z zakupem bardzo drogiego teleobiektywu. Co więcej, oba te obiektywy w Huawei P40 Pro+ cechują się optyczną stabilizacją obrazu. Pozwala ona na wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów także podczas ruchu posiadacza smartfona, bez obaw o rozmazanie fotografowanych scenerii. Aparaty te idealnie sprawdzą się w momencie, gdy chcemy wykonać zdjęcie obiektu, do którego nie możemy się zbliżyć. Dodatkowo możemy ich użyć także jako lornetki, aby dostrzec jeszcze więcej z większej odległości.

Zobacz także: Huawei P40 Pro – bombowy flagowiec bez Usług Google [RECENZJA]

Obiektyw ultraszerokokątny – z nim uchwycisz więcej

Trzecim oczkiem tego telefonu jest 40-megapikselowy obiektyw ultraszerokokątny o jasności f/1.8. Pozwala on na wykonywanie, w przeciwieństwie do teleobiektywu, zdjęć obiektów, które są bardzo blisko nas lub są na tyle duże, że nie jesteśmy w stanie objąć ich przy pomocy standardowego obiektywu. Co więcej Huawei P40 Pro+ doskonale sprawdzi się także jako sprzęt do wykonywania grupowych portretów podczas spotkań w gronie znajomych lub rodzinnych wyjazdów. Aparat ten jest na tyle jasny, że bez problemu poradzi sobie także z trudnymi warunkami oświetleniowymi, w tym i ze zdjęciami nocnymi.

Najlepszy aparat to ten który masz zawsze przy sobie? Przegląd fotograficznych funkcji Huawei P40 Pro+

Matryca ToF – zdjęcia portretowe lepsze niż kiedykolwiek

Obiektyw ten tak naprawdę wspiera aparat główny. Odpowiada on za jeszcze szybsze działanie autofokusa w każdych warunkach oświetleniowych. Dzięki temu wykonywanie zdjęć ruchomym obiektom lub w momencie, gdy my sami znajdujemy się w ruchu, nie jest dla Huawei P40 Pro+ jakimkolwiek problemem. To jednak nie jedyne zadanie matrycy ToF. Pozwala ona także na osiągnięcie jeszcze lepszej separacji fotografowanego obiektu od tła, a co za tym idzie jesteśmy w stanie osiągnąć uwielbiany przez wielu efekt bokeh.

Najlepszy aparat to ten który masz zawsze przy sobie? Przegląd fotograficznych funkcji Huawei P40 Pro+

SuperSensing 50 Mpix – Wasz najlepszy kolega

Ostatnim z obiektywów w aparacie głównym jest ten, który tak naprawdę będziemy wykorzystywać przez większość czasu. Oczywiście i tutaj producent nie mógł zapomnieć o optycznej stabilizacji obrazu, która przy rozdzielczości 50 Mpix sprawdzi się bardzo dobrze. Sama matryca ma rozmiar 1/28″ i pozwala na zapis wyjątkowo dużej liczby szczegółów. Obiektyw ten doskonale sprawdzi się także w fotografii makro. W aplikacji aparatu, w czasie rzeczywistym możemy przełączać się pomiędzy poszczególnymi obiektywami i tak naprawdę to od nas zależy, w którym momencie wykorzystamy dane rozwiązanie.

Najlepszy aparat to ten który masz zawsze przy sobie? Przegląd fotograficznych funkcji Huawei P40 Pro+

A co dla miłośników zdjęć typu selfie?

Na froncie Huawei w modelu P40 Pro+ wykorzystał także matrycę ToF. Tym razem jest ona wykorzystywana zarówno do pomiaru głębi, a co za tym idzie rozmycia tła w trybie portretowym, a także do rozpoznawania twarzy przy odblokowaniu telefonu, dzięki czemu funkcja odblokowania ekranu skanem twarzy w Huawei P40 Pro+ jest jeszcze bezpieczniejsza, niż w innych urządzeniach. Zdjęcia typu selfie są natomiast wykonywane przy pomocy obiektywu o rozdzielczości 32 Mpix oraz świetle f/2.2. Został on zaprojektowany tak, aby sprawdzić się także w gorszych warunkach oświetleniowych. Co więcej przy jego pomocy jesteśmy także w stanie nagrywać filmy w 4K przy nawet 60 klatkach na sekundę, a to bez wątpienia przypadnie do gustu osobom tworzącym treści w sieci!

Najlepszy aparat to ten który masz zawsze przy sobie? Przegląd fotograficznych funkcji Huawei P40 Pro+

Sztuczna inteligencja, która wyniesie Twoje zdjęcia na wyżyny

W aplikacji aparatu w Huawei P40 Pro+ znajdziemy zarówno tryb dla profesjonalistów, w którym mamy możliwość zmiany dosłownie każdego z parametrów zdjęcia, jak i różnorakie opcje dla mniej zaawansowanych użytkowników. Wśród nich znajdziemy także rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję

Zobacz także: Dwa tygodnie bez Usług Google, czyli test Huawei P40 [RECENZJA]

Smartfon jest w stanie automatycznie rozpoznawać fotografowaną scenerię i dobrać parametry do danej sytuacji tak, by zdjęcia wychodziły najlepiej i najefektywniej. Rozwiązanie to w połączeniu z aż siedmioma obiektywami sprawia, że Huawei P40 Pro+ powinien sprawdzić się w dosłownie każdej sytuacji!

Najlepszy aparat to ten który masz zawsze przy sobie? Przegląd fotograficznych funkcji Huawei P40 Pro+

Rozbudź swoją kreatywność i weź udział w konkursie Huawei Next-Image Awards 2020

Chcesz zmierzyć się z innymi fanami fotografii mobilnej? Huawei przygotował specjalny konkurs, który ma rozbudzić naszą kreatywność. W Next-Image Awards 2020 wziąć udział może dosłownie każdy. Wystarczy wykonać zdjęcie przy pomocy smartfona tego producenta, a następnie do 31 lipca (włącznie) przesłać zgłoszenie na dedykowanej stronie internetowej. Każda z zainteresowanych osób może wysłać maksymalnie 30 wykonanych przez siebie fotografii. Prace powinny odpowiadać tematom pięciu kategorii konkursowych:

  • Blisko daleko – spróbuj uchwycić świat z różnej perspektywy, niezależnie od tego, czy znajdujesz się w pomieszczeniu, czy na łonie natury.
  • Dobranoc – sprawdź się w zdjęciach nocnych lub tych w gorszych warunkach oświetleniowych i spróbuj zaskoczyć odbiorców kreatywnością.
  • Witaj, życie! – uwiecznij i podziel się emocjami lub inspiracjami z codziennego życia.
  • Twarze – eksperymentuj z portretami!
  • Opowieść – wyraź swoje emocje i opowiedz historię w postaci storyboard (od 3 do 9 zdjęć).

W pierwszym etapie konkursu lokalne jury wyłoni 20 najlepszych twórców (po 4 z każdej kategorii). Każda z osób otrzyma słuchawki bezprzewodowe Huawei FreeBuds 3, a wyróżnione prace zmierzą się ze zdjęciami z całego świata. Trzech zwycięzców globalnego etapu otrzyma tytuł Fotografa Roku, nagrodę Grand Prize w wysokości 10000 dolarów, a także najnowszy smartfon Huawei P40 Pro! Nagrodzonych zostanie także 15 najlepszych prac ze wszystkich kategorii, a laureaci otrzymają po 1000 dolarów oraz model P40 Pro. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wrześniu.

Wpis powstał przy współpracy z Huawei.

Czy też uważacie, że aparaty w smartfonach obecnie radzą sobie świetnie?
Jakich ustawień do fotografowania najczęściej używacie? Pochwalcie się swoimi pracami!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!