Najmocniejsze smartfony w marcu 2022. Dimensity 9000 ujęty w rankingu

antutu

AnTuTu znane jest z cyklicznego udostępniania dziesięciu najwydajniejszych smartfonów, które zostały przetestowane w ich benchmarku. Możemy więc podejrzeć, które smartfony wypadają najlepiej, jeśli chodzi o moc obliczeniową, a także jaki procesor jest kluczem do wysokiej wydajności.

Snapdragon 8 Gen 1 ze zdecydowaną przewagą

Jak widać lista została zdominowana przez urządzenia z najnowszym SoC Qualcomma, czyli Snapdragonem 8 Gen 1. Znalazły się na niej jednak dwa modele z konkurencyjnym układem MediaTek Dimensity 9000, które uplasowały się na czwartym i szóstym miejscu osiągając mniej niż milion punktów. Jednym z tych urządzeń jest OPPO Find X5 Pro, o którym mogliście ostatnio przeczytać na naszym portalu. Smartfon OPPO powinien trafić do sprzedaży w Polsce.

Urządzeniem, które prowadzi w rankingu jest Nubia Red Magic 7 Pro z wynikiem 1037315 punktów. Na drugim miejscu znalazł się iQOO 9, a na trzecim iQOO 9 Pro – oba z wynikami powyżej 1000000.

Najmocniejsze smartfony w marcu 2022. Dimensity 9000 ujęty w rankingu

To Qualcomm jest uważany za markę, która dostarcza wydajniejsze i bardziej sprawdzone układy. Jak widać, Dimensity 9000 pokazuje potencjał, więc MediaTek ma szansę na poprawienie swojej pozycji w segmencie procesorów z najwyższej półki. Tym bardziej, że w ostatnim czasie często słyszy się narzekanie na to, iż urządzenia ze Snapdragonem 8 Gen 1 zużywają dużo baterii czy przegrzewają się. Myślę, że wraz z kolejną generacją procesorów tajwański producent jeszcze bardziej pokaże na co go stać.

Źródło: gizchina.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!