Najmocniejsze średniopółkowce stycznia 2020 według AnTuTu: OPPO król

antutu logo

Prawie co miesiąc publikujemy dla Was zestawienie najmocniejszych smartfonów według benchmarku AnTuTu. Ostatnio, w grudniu wszystkie trzy pierwsze miejsca zajmowały produkty vivo z wynikami zbliżającymi się do pół miliona punktów oraz jednym przekraczającym. Teraz jednak skupimy się na rankingu średniaków. Kto spadł, a kto zajął wyższe miejsce? Przekonajmy się.

OPPO Reno3 5G wyraźnie wyprzedziło konkurencję

W styczniu pierwsze miejsce zajął smartfon od OPPO, należący do zaprezentowanej w okresie świątecznym rodziny Reno3. Co ciekawe, OPPO Reno3 5G w ogóle nie znalazł się w grudniowym zestawieniu, a tutaj wskoczył na pierwsze miejsce z wynikiem, który ma bliżej do 400 tysięcy niż 300 tysięcy. Za działanie tego urządzenia odpowiada procesor MediaTek Dimensity 1000L, o którym pojawił się już na naszej stronie artykuł porównujący go ze Snapdragonem. Zerknijcie i przekonajcie się, że tam wyniki były nieco inne.

Najmocniejsze średniopółkowce stycznia 2020 według AnTuTu: OPPO król

Vivo X30 Pro 5G działający na Exynosie 980 został zepchnięty na drugie miejsce w wynikiem około 330 tysięcy punktów. Na podium wskoczył za to Redmi K30 5G ze Snapdragonem 765G, który ma bardzo podobny wynik do OPPO Reno3 Pro 5G. Kolejne trzy miejsca należą do… Huawei‘a, a w zasadzie też Honora. Kirin 810 pokazuje swoją moc, a przynajmniej wydajność w testach benchmarkowych. Szkoda, że nie pojawił się on w europejskiej wersji Honora 9X.

Zobacz też: Huawei ma już pracować nad Kirinem 820 wykonanym w 6 nm procesie technologicznym

Na ósmym miejscu uplasowała się chyba najbardziej znany nam smartfon – Redmi Note 8 Pro. Jest to jedyne urządzenie z MediaTekiem Helio G90T w zestawieniu… bo tylko Xiaomi użyło tego procesora. Dwa ostatnie miejsca zajęły telefony ze Snapdragonem 730G. W tym miesiącu w zestawieniu zabrakło smartfona od realme.

Spodziewaliście się tych urządzeń wśród najlepszych średniaków? Które najbardziej Wam się podoba? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!