Najnowsza aktualizacja dla Xiaomi Mi A3 znów z błędami. O co chodzi tym razem?

Najnowsza aktualizacja dla Xiaomi Mi A3 znów z błędami. O co chodzi tym razem?
Xiaomi Mi A3

Mam wrażenie, że smartfony z serii oznaczonej literą “A” czyli te pracujące pod kontrolą praktycznie czystego Androida wyjątkowo nie wyszły chińskiej firmie. Niejednokrotnie słyszeliśmy o aktualizacjach Mi A1, Mi A2, Mi A2 Lite czy Mi A3, które nie poprawiały działania urządzenia, a często psuły część funkcji. Podobnie sytuacja wygląda tym razem!

Xiaomi udostępniło aktualizację.. przez przypadek

Brzmi to jak żart, ale niestety właśnie tak wygląda rzeczywistość. Posiadacze Mi A3 w wersji globalnej otrzymali powiadomienie o możliwości zaktualizowania swojego smartfona poprzez OTA do wersji V11.0.3.0.QFQMXTC. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że oprogramowanie to powinno trafić jedynie do urządzeń zakupionych w meksykańskiej sieci Telcel. Po pobraniu 1,4 GB aktualizacji, a następnie zainstalowaniu jej pierwszym błędem, który zgłasza część użytkowników jest losowa zmiana języka.

Najnowsza aktualizacja dla Xiaomi Mi A3 znów z błędami. O co chodzi tym razem?

Niemniej jednak nie jest to większym problemem. Tak naprawdę w sieci jesteśmy w stanie w ciągu kilku chwil znaleźć poradnik, który pomoże nam na zmianę języka naszego smartfona. Problemem jest jednak to, że po aktualizacji zostaje całkowicie wyłączona jedna z kart SIM. W ustawieniach telefonu nie znajdziemy jakichkolwiek informacji na jej temat, a wykonywanie połączeń czy wysyłanie SMSów nie jest możliwe.

Zobacz także: Xiaomi patentuje smartfon-cyklopa

Z jednej strony błędy zdarzają się każdemu, ale w przypadku smartfonów Xiaomi z serii Android One o problemach możemy mówić praktycznie przy każdej aktualizacji. Jednocześnie ciężko powiedzieć kiedy chiński producent postanowi wydać kolejną wersję systemu, która rozwiąże problem użytkowników nie mogących teraz korzystać z drugiej karty SIM. Jeśli zatem posiadacie Mi A3 i otrzymaliście powiadomienie o aktualizacji to radzę się wstrzymać z pobieraniem jej. I nawet jeśli pojawi się nowa wersja systemu to uzbroiłbym się w odrobinę cierpliwości i poczekałbym na pierwsze opinie samych użytkowników.

Aktualizacja 15:00

Dziś wieczorem ma zostać opublikowana aktualizacja V11.0.17.0.QFQMIXM. Komentarz Xiaomi w tej sprawie: Zdajemy sobie sprawę z problemu wynikającego z aktualizacji oprogramowania na kilku urządzeniach Mi A3. W trakcie jego analizy zidentyfikowaliśmy problem techniczny, z powodu, którego aktualizacja oprogramowania, została przypadkowo udostępniona do grupy użytkowników, która nie powinna jej otrzymać. Zaleźliśmy przyczynę, a nasze zespoły techniczne pracują nad rozwiązaniem, które pomoże go naprawić. Zostanie ono wkrótce udostępnione użytkownikom.

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi A3.

Korzystacie z Xiaomi Mi A3? A może już zaktualizowaliście swój smartfon? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!