Nareszcie! Data premiery serii Huawei Mate 40 przestała być tajemnicą

huawei mate 30 pro front góra

Do tej pory w sieci niejednokrotnie pojawiały się informacje mówiące o serii Mate 40. Sama firma Huawei nie publikowała praktycznie jakichkolwiek przecieków dotyczących tych sprzętów, ale teraz najprawdopodobniej poznaliśmy dokładną datę premiery wyczekiwanych przez wielu topowych flagowców!

Premiera jeszcze w październiku

Plakat został opublikowany przez niezawodnego Evana Blassa, który znany jest z przedpremierowych przecieków okazujących się najczęściej faktem. Według jego informacji globalna premiera serii Mate 40 ma odbyć się już 22 października tego roku o godzinie 14.00 naszego czasu. Oczywiście możemy być wręcz pewni, że wydarzenie to będzie transmitowane w sieci, a co za tym idzie każdy fan firmy Huawei będzie w stanie obserwować nowości na żywo. Według plotek podczas konferencji mamy zobaczyć tak naprawdę cztery flagowce. Podstawowym modelem będzie Mate 40, a obok niego zadebiutują także mocniejszy Mate 40 Pro, większy Mate 40 Pro+ oraz także limitowany wariant powstały we współpracy z Porsche Design. Wprawdzie informacje opublikowane przez Evana Blassa nie zostały w jakikolwiek sposób potwierdzone przez samego producenta z Państwa Środka, ale już niedługo sytuacja ta powinna ulec zmianie!

Nareszcie! Data premiery serii Huawei Mate 40 przestała być tajemnicą

Co ze specyfikacją?

Tutaj tak naprawdę możemy opierać się jedynie na plotkach, które od dłuższego czasu pojawiają się w sieci. Z racji tego, że Huawei posiada jedynie ograniczoną liczbę nowych Kirinów istnieje spora szansa, że w wersji globalnej za wydajność odpowiedzialny będzie MediaTek Dimensity 1000+ lub Qualcomm Snapdragon 865+. Nadal jednak nie wiemy czy amerykański producent otrzymał zgodę rządu Stanów Zjednoczonych na współpracę z chińskim gigantem i zapewne wszystko stanie się jasne dopiero podczas oficjalnej premiery serii Mate 40. W topowym wariancie znajdziemy nawet 12 GB RAM-u oraz 512 GB pamięci wewnętrznej. Nie powinno zabraknąć także wyświetlacza OLED o odświeżaniu na poziomie 90 Hz.

Nareszcie! Data premiery serii Huawei Mate 40 przestała być tajemnicą
Render mający prezentować wygląd Huawei Mate 40

Zobacz także: Huawei chce sprzedać swój Honor!

Znając Huawei zapewne usłyszymy także o fenomenalnych aparatach i to zarówno tych tylnych, jak i tych stworzonych z myślą o fanach selfie. Sam liczę na to, że chiński producent po raz kolejny zaskoczy nas w tej kwestii. Oczywiście Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Pro+ oraz limitowany Porsche Design trafią na rynek bez preinstalowanych Usług Google i będą opierać się na autorskim rozwiązaniu firmy jakim jest HMS. Czy smartfony te mają szansę zagrozić innym flagowcom dostępnym już na rynku? Czas pokaże!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei Mate 30 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czego oczekujecie po nowych flagowcach Huawei? Czekacie na premierę tych urządzeń? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!